Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

На Чернігівщині збільшилася територія природно-заповідного фонду

Минулого місяця два об’єкти природно-заповідного фонду (далі – ПЗФ) Чернігівської області змінили свої межі, в результаті чого заповідна мережа області збільшилась на 24,6 гектари.

Попередньо відповідне клопотання від філії «Городнянське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» про зміну меж об’єктів ПЗФ місцевого значення – заповідних урочищ «Нова зимниця» та «Присторонська дача» були розглянуті Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Які ж причини стала для підготовки такого рішення?

Так, при проведенні базового лісовпорядкування на території лісгоспу у 2021 році було виявлено невідповідність площі вказаних об’єктів. Розбіжності викликані тим, що при заповіданні об’єктів площі визначалися переважно в ручному обчисленні, що на відміну від сучасної GPS-зйомки призвело до значних помилок.

Заповідне урочище «Нова зимниця» створено з метою збереження у природному стані високопродуктивних лісових насаджень віком 50-100 років (сосна звичайна, липа серцелиста, ясен звичайний, дуб), а також місця масового поселення диких птахів та звірів (лось, козуля, тетерів, бобер).

Заповідне урочище «Присторонська дача» створено для збереження високопродуктивних сосново-дубових насаджень віком до 90 років.

Варто зауважити, що для ефективного збереження та охорони заповідних урочищ місцевого значення приведення у відповідність площі даних об’єктів є вкрай необхідним.

Нагадаємо, що наразі майже 8 % площі області (понад 260 тисяч га) охоплено заповідними територіями (680 об’єктів).

Природа України дивовижна і різноманітна. Вона закохує, надихає, дивує та вражає. Делікатні екосистеми беззахисні перед діями людини – інколи несвідомими, а подекуди відверто злочинними. У цілому, заповідаючи територію, ми хочемо зберегти унікальні природні цінності для майбутніх поколінь.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-11-01 14:27:47