Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині з 1-го листопада забороняється лов риби у зимувальних ямах

На Чернігівщині з 1-го листопада забороняється лов риби у зимувальних ямах

З першого листопада у водоймах Чернігівської області забороняється осінньо-зимовий лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Така риболовля не дозволятиметься до початку весняно-літньої нерестової заборони.

Про це Високому Валу повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку їх жителів.

У представників водних біоресурсів різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та пливе до зимувальних ям.

Зимувальні ями – це глибокі місця у водоймі, де нема активної течії (наприклад, території, де вода підмивала береги й утворила заглибини). Температура там може сягати чотирьох градусів тепла. Глибина таких ям щонайменше два метри. На кілометр річки має бути не менше п'яти зимувальних ям. Їх місцезнаходження визначають працівники рибоохорони і попереджують про це рибалок. Коли температура води перевищує 8 градусів, риба виходить зі сплячки.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Управлінням державного агентства рибного господарства у Чернігівській області видано відповідний наказ, в якому зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона.

До речі, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям.

Чернігівський рибоохоронний патруль на водоймах області визначив 35 основних місць зимівлі риб (зимувальні ями), які можна знайти на інтерактивній карті за посиланням https://bit.ly/2qmd3Tn або за визначеними координатами на Google карті (Google Maps).

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
29.10.2020