Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині хочуть знищити останній дитячий санаторій

На Чернігівщині хочуть знищити останній дитячий санаторій

Цікава тенденція спостерігається на Чернігівщині – в передвиборчий період багато політичних сил позиціонує себе доблесними захисниками народу, обіцяючи всіляко підтримувати і допомагати. Утім, як тільки політикани потрапляють до влади – риторика різко змінюється. І замість допомогти люди отримують ляпас у вигляді збільшення тарифів, закриття шкіл, скорочення робочих місць тощо.

Черговий (хоч і не новий) «подарунок» від влади області – закриття єдиного на Чернігівщині дитячого санаторію «Пролісок», що на Ніжинщині.

Основна причина – відсутність грошей. Але економити чомусь вирішили на дітях і працівниках санаторію.

Для влади гроші важливіші за здоров’я дітей

Тим, хто цього ще не розуміє, нинішня більшість Чернігівської обласної ради хоче довести це у всій красі. В рік у санаторії «Пролісок» оздоровлювалось близько двох тисяч дітей з різних районів Чернігівщини і навіть з інших областей. Заклад знаходиться в надзвичайно гарному місці – сосновий ліс, особливо корисний дітям із захворюваннями системи дихання. З пандемією коронавірусу ситуація дещо змінилась. Карантин не дав змоги санаторію примати дітей і почався простій. Обласна рада минулого скликання ввійшла в ситуацію і регулярно допомагала закладу.

«Ще в минулому році до мене як депутата обласної ради звертався колектив стосовно затримки виплати заробітної плати. Ми зініціювали із числа депутатів обласної ради робочу групу і неодноразово виїжджали в санаторій, ознайомлювались з проблемами які виникли. Кожен рік депутати минулих скликань виділяли кошти для ремонтів в закладі. Так були проведені ремонти дахів, заміна вікон, ремонт системи опалення, тощо», –  розповідає Ірина Грозенко, депутат Чернігівської обласної ради («Наш край»).

Більшість із нових депутатів, обраних восени минулого року, подивилась на ситуацію по іншому – «Не функціонує, дарма що через коронавірус – треба закрити».

Дійшло до того, що почали маніпулювати суспільною свідомістю: демонстрували найгірші вибіркові фото закладу, залучали «спеціальних» медиків, які критикували санаторій, навіть ображали дітей фразами «який дурак туди їздить» – мовляв там все погано. Чиновники, які дозволяють собі такі ганебні висловлювання в бік дітей, не розуміють, що не всі родини мають статки для дитячого відпочинку на морі чи за кордоном. Політикани і простий народ перебувають в кардинально різних векторах життя. Тому в них і не болить серце через ліквідацію санаторію.

«Те, що нам показали на цій сесії, це вибіркові фото, спрямовані очорнити стан закладу, підкреслити, що все погано, і що його треба закривати. Можливо, там і є декілька таких кімнат, які прийшли в такий стан оскільки приміщення не опалювались цю зиму. Але насправді, в загальному, все не так. Стан санаторію задовільний. До прикладу, там навіть ще стоять котли які жодного разу не використовувались, нові», – зазначає Ірина Грозенко.

Також цікава ситуація із маніпуляціями стосовно вартості утримання санаторію. Спочатку ініціатори закриття запевняли, що «Пролісок» є фінансовим тягарем для бюджету в розмірі семи мільйонів гривень. Потім заговорили про суму в п’ять мільйонів. Врешті стало зрозуміло, що загалом утримання санаторію коштуватиме для області менше трьох мільйонів гривень на рік. Недолугими також виглядають заяви про те, що по факту заклад не може виконувати функції санаторію.

«Пролісок» може бути перепрофільований із санаторію, наприклад, в дитячий будинок відпочинку, дитячий табір, тощо. Все в наших руках, в руках обласних депутатів. Було б бажання», – каже пані Грозенко.

Є в опозиційних депутатів і варіанти знаходження коштів. Профінансувати можуть громади зацікавлені в оздоровленні своїх дітей.

«Я неодноразово пропонувала на виїзних засіданнях робочої групи депутатів, щоб зібрати голів ОТГ, які б могли б бути зацікавленні в існуванні цього санаторію. Співфінансували б його. Адже в громадах зараз дуже гостро стоїть питання оздоровлення дітей, фактично це останній санаторій в області. Невже закривши «Пролісок», таким чином влада збирається робити наших дітей здоровішими?  І коли «більшість» ради  говорить, що на санаторій немає грошей в бюджеті області, то чому не було зроблено такий елементарний крок як звернення до ОТГ, з проханням співфінансувати чи взяти на баланс цей заклад? Палець об пальця не вдарили, щоб вирішити проблему. Просто закриваємо… Тому, коли мені кажуть, що вони звертались до голів ОТГ, вважаю що це все пусті слова. Де письмові звернення? Де відповіді цих голів? Всього цього немає. До кого звертались, коли звертались – незрозуміло. Нині йдуть різні директиви на місця – відзвітуйте, де ви будете оздоровлювати дітей. А крім пришкільних майданчиків у нас же немає де дітей оздоровлювати. І вони закривають останній санаторій…», – зазначає Ірина Грозенко.

В розвитку установи зацікавлені насамперед діти, громади, частина депутатів обласної ради, колектив закладу (більше ста людей), який не здається і зараз, весною, без грошей, вони туди приїжджають, наводять порядок. Адже вірять в те, що рано чи пізно цей заклад все ж відновить роботу. Люди не розуміють – як у влади може забракнути здорового глузду, щоб знищити санаторій…

Комерційний інтерес?

В кулуарах облради говорять, що справжня причина закриття прозаїчна, мовляв, мальовниче місце і територія санаторію приглянулась комерсантам у владі. Ділянка велика, місце прекрасне – сосновий ліс, вигідне логістичне розташування. Чому б і ні?

У п’ятницю, 23 квітня, на другому пленарному засіданні сесії Чернігівської обласної ради будуть розглядати питання закриття дитячого санаторію «Пролісок». Це буде свого роду тест на порядність. Ми обов’язково будемо відслідковувати цю ситуацію і опублікуємо всі прізвища депутатів, які проголосували за знищення санаторію. Щоб ви, жителі Чернігівщини, при зустрічі глянули в очі цим депутатам і спитали ціну дитячого здоров’я.

Утім, будемо сподіватися, що все ж переможе здоровий глузд – і санаторій збережуть. Не дайте зав’янути ніжинському «Проліску»!

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

22.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова