Місто і регіон

На Чернігівщині вже три людини померли від грипу

На Чернігівщині вже три людини померли від грипу

Як повідомляє ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

За 1 тиждень 2019 року в області захворіло 5792 особи, з них 3191 дитина, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 30,4%. Госпіталізовано 247 осіб, з них 171 дитина (69,2%).

Читайте також: Ніжинська лікарня працює у посиленому режимі: хворих стає все більше

На звітному тижні перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Варвинському, Ічнянському, Корюківському районах та місті Прилуки.

З початку епідсезону вірусологічною лабораторією досліджено біологічний матеріал від 24 хворих на ГРВІ, грип, жителів області, в 17 хворих виділено віруси грипу типу А.

З початку епідсезону зареєстровано 2 летальні випадки від грипу (Бахмацький та Борзнянський райони).

Як повідомляє Високий Вал, вчора, 8 січня, від ускладнень після грипу в радіозаводській лікарні помер чернігівець.

Чоловікові було 52 роки. Хвороба миттєво «підкосила» чернігівця і через декілька днів після звернення до лікарів він помер від ускладнень після грипу.

«Зараз є штами H3N3 і H1N1. Ці два штами найбільше циркулюють. У дітей більше виявляють грип штаму Б. Летальні випадки не від грипу, а від ускладнень. В основному це H1N1, він часто ускладнюється вірусними пневмоніями, які не піддаються лікуванню антибактеріальними препаратами. Людина ходить здорова, а через 2-3 години їй стає зле. Піднімається температура більше 39 до 40 градусів, з’являються болі в горлі, болі в грудній клітині, сухий малопродуктивний кашель. Це симптоми грипу», – зазначила в розмові з UA: Чернігів інфекціоністка Чернігівської районної лікарні Ірина Тесленок.

Читайте також: Вже 450 ніжинців вакцинувалися від грипу

За її словами, головні правила, щоб захиститися від грипу – це часте миття рук, провітрювання, також це чай, вітамінні препарати.

Насамперед це щеплення. Щеплення в цьому році зробило дуже багато людей. Але є такі, які відмовилися, то вони зараз і хворіють.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com