Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині встановлять другий WIM-комплекс

На Чернігівщині встановлять другий WIM-комплекс

У Чернігівській області облаштують вже другий комплекс для зважування вантажівок у русі. Його планують змонтувати на трасі Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин поблизу села Талалаївка.

Про це повідомляє пресслужба Служби автомобільних доріг у Чернігівській області.

Наразі оголошено тендер на проектування та виконання робіт зі встановлення WIM-комплексу. Очікується, що підрядна організація-переможець запустить його цього року.

Дорожники запевняють: встановлення таких комплексів дозволяє убезпечити рух «фур», зменшити навантаження на дорожнє полотно, збільшити термін експлуатації траси.

Як ми повідомляли раніше, перший на Чернігівщині комплекс для зважування вантажних автомобілів у русі встановили у селі Кіпті, на початку траси М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ. В дорожнє покриття та на металевих рамках умонтовали спеціальне обладнання (датчики, камери та лазерний сканер), яке фіксує рух транспортних засобів, їх вагу, габарити, швидкість, номерні знаки. Обійти систему зважування в русі неможливо – рамка повністю перекриває проїзну частину. Підрядником-виконавцем робіт було ТОВ «Інтеграл Сістемс». З початку 2021 року система працює в тестовому режимі, проходить процедуру налаштування.

Довідково.

WiM (weigh-in motion) — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює контроль руху авто у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо). Основа роботи WiM-комплексу – це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збираються всі дані, які передаються до програмного центру обробки інформації. Система здатна зберігати інформацію про пересування більше, ніж 10 тисяч автомобілів в одному напрямку, вагою не менше 3,5 т.

У 2020 році у рамках програми «Велике будівництво» на українських дорогах вже було встановлено 39 таких комплексів. Ще 66 хочуть побудувати цього року.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.03.2021