Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині висаджують «Лесіни груші». ФОТО

На Чернігівщині висаджують «Лесіни груші». ФОТО

На Чернігівщині висаджують саджанці, що були щеплені живцями від старої груші з саду родини Косачів у селі Колодяжному на Волині.

Про це журналістам повідомив завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Шевченка», кандидат біологічних наук, доцент Юрій Карпенко.

«Одну з таких грушок ми висадили біля університету. Друга висаджувалась нашою колегою та працівниками музею-заповідника Михайла Коцюбинського на території цього закладу», – розповів Карпенко.

За його словами, всього на Чернігівщині у найближчі дні буде висаджено 9 «Лесиних грушок». Ростимуть вони на територіях освітніх, культурних закладів, у Мезинському національному природному парку, в садибі Лизогубів у Седневі та двох реабілітаційних центрах.

Як додала одна з чернігівських координаторів всеукраїнської акції «І проросте пагіння з минулого в майбуття» Олена Березкіна, грушу, яку зараз «омолодили» щепленням, 120 років тому біля будинку Косачів у Колодяжному посадила сестра Лесі Українки Ісидора.

Леся дуже любила це дерево й часто відпочивала під ним. Із віком груша захворіла, а цементні пломби, якими музейники латали дупла, перестали триматися.

Висадити саджанці Лесиної груші вирішили з нагоди 150-річчя письменниці.

Березкіна додала, що батько Лесі Українки Петро Косач народився в Чернігівській губернії і навчався в Чернігівській чоловічій гімназії. І тому Чернігівщина отримала 9 саджанців.

Джерело – Укрінформ

На Чернігівщині висаджують «Лесіни груші». ФОТО

На Чернігівщині висаджують «Лесіни груші». ФОТО

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
20.04.2021