Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині віддали шану жертвам політичних репресій

  • На Чернігівщині віддали шану жертвам політичних репресій
  • На Чернігівщині віддали шану жертвам політичних репресій
  • На Чернігівщині віддали шану жертвам політичних репресій
  • На Чернігівщині віддали шану жертвам політичних репресій

На третю неділю травня припадає щорічний національний пам’ятний день, коли українці згадують жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Жалобний захід із вшанування усіх земляків, які постраждали внаслідок Великого терору 1937-1938 років, на Чернігівщині відбувся біля пам’ятного знаку на території Халявинської сільської ради Чернігівсього району.

Як відомо, «Великий терор» став масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР протягом 1937–1938 років із ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору кінця 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, а також деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

З метою знищення будь-якого вільнодумства, залякування населення та формування у нього страху перед державою в Радянському Союзі протягом 1937-1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано близько двох мільйонів осіб. Майже третину з них було страчено.

Понад 290 тисяч осіб заарештовано в Україні у часи «Великого терору», з яких близько двох третин розстріляно.

На Чернігівщині лише протягом 1937 року було репресовано майже 9 тисяч осіб.

Вшануваючи світлу пам’ять репресованих, учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку, який встановлено на місці братської могили, де наприкінці 30-х років ХХ століття були таємно поховані тисячі жителів Придесення.

Присутні вшанували світлу пам’ять невинно розстріляних та закатованих громадян хвилиною мовчання та встановили лампадки біля пам’ятного знаку.

За всіма жертвами масових полтичних репресій було відправлено заупокійну літію.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

16.05.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова