Новини Чернігова

На Чернігівщині триває операція «Мак»

На Чернігівщині триває операція «Мак»

З 20 травня по 26 вересня в області поліція проводить комплекс оперативно-профілактичних заходів “Мак”.

Про це Високому Валу повідомили у Секторі комунікації поліції Чернігівської області.

Операція орієнтована на виявлення і знищення незаконних посівів маку і конопель, заборонених в Україні для особистого культивування.

Поліція документує факти злочинної діяльності осіб, причетних до скоєння правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, а також фактів порушення чинного законодавства суб'єктами, які займаються легальним посівом нарковмісних рослинних культур.

Попереджаємо, що незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин — караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України).

Підставою ж для притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 106-2 КУпАП (штраф до 1700 гривень) є незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель в кількості до 10 рослин.

Окрім того, відповідальність може настати й за невжиття заходів щодо забезпечення охорони снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку. Наслідком є накладення штрафу на громадян (ст. 106-1 КУпАП).

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
25.05.2019