Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині поступово відроджується спорт справжніх чоловіків

На Чернігівщині поступово відроджується спорт справжніх чоловіків

Раніше цей спорт почесно утримував звання №1, але з часом втратив позиції і скотився до аматорського. Сьогодні в одному з центрів громад області активно розвивають спорт, як кажуть, справжніх чоловіків. Створили хокейний клуб «Борзна».

Хокей у Борзні набирає дедалі більше прихильників. Розповідає Сергій  Іващенко, начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Борзнянської міської ради.

На Чернігівщині поступово відроджується спорт справжніх чоловіків

«Хокейна команда у нас була і раніше, але по-справжньому «розквітла» після того, як створили на міському стадіоні нову льодяну ковзанку, було це десь у 2015 році. Зробили там освітлення, що дало можливість тренуватися команді і в темний час доби. Розміри її стандартні – 30 на 60 метрів.

Загалом же ковзанка, а з нею і розвиток хокею в Борзні, започатковані давно, ще з 80-х, але, по суті, тоді від ковзанки були бортики і все», – розповідає Сергій Іващенко.

Як пояснює керівник спорту Борзнянщини, ініціаторами створення оновленого клубу стали місцеві хокеїсти – Андрій Манойленко, Владислав Воропай, Олег Паляничка.

Після створення нової льодової арени хокеїсти почали активно проводити тренування. Основу хокейного клубу «Борзна» становили місцеві ветерани хокею. Спершу не було ні форми, ні іншої хокейної амуніції, все було на ентузіазмі. Так поступово сформувалася команда. За словами Сергія Іващенка, спершу хокеїсти самі купували форму, далі міська рада повністю забезпечила всім необхідним.

На Чернігівщині поступово відроджується спорт справжніх чоловіків

 

«Після цього взялися проводити перші поєдинки. Приїжджали колеги з Бахмача, вчили нас, як треба грати. З часом почали проводити свої змагання, залучати молодь.

Офіційно чемпіонату області в нас немає, тому все проходить на аматорському рівні. Команди між собою домовляються про поєдинки. Постійно граємо з Бахмачем, Козельцем, Сосницею, були спаринги з командою з Києва «Троєю», з конотопськими хокеїстами», – розказує Сергій Іващенко.

На Чернігівщині поступово відроджується спорт справжніх чоловіків

Наразі чоловік скаржиться, що немає погоди, холоду, адже робота ковзанки залежить від морозу. В перші морози цієї зими вже встигли провести три гри. У борзнянців хокей у пошані.

«Це дуже важливо для Борзни, для пересічних борзнянців. До прикладу, щойно закінчується хокейний матч, одразу на ковзанку виходить покататися багато молоді. Ажіотаж великий, люди хочуть, щоб цей спорт розвивався. Це дуже радує. Вболівальників багато, ходять на всі ігри.

Щодо планів, то однозначно буде підтримка цього спорту з боку міської влади Борзни. Будемо фінансувати, зокрема в наданні транспорту на виїзди. Бажання ж у хокеїстів є. З’являються молоді таланти. Це важливо, щоб хокей розвивався», – наголошує Сергій Іващенко.

На Чернігівщині поступово відроджується спорт справжніх чоловіків

Загалом, за словами чиновника, цей вид спорту дороговартісний. Якби не такий фактор, можливо, було б і більше прихильників, гравців. Адже лише на «одяг» хокеїста треба орієнтовно п’ять тисяч. Тому в міській раді стверджують, що намагатимуться поступово купувати додаткові комплекти хокейної амуніції, адже хокей для Борзни – це стихія, від якої вони вже не можуть відмовитися.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

17.12.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова