Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині порахували диких тварин

На Чернігівщині порахували диких тварин

В усіх мисливських господарствах області завершено облік мисливських тварин. Радує, що чисельність мисливських тварин зросла.

Начальник відділу мисливського господарства ЧОУЛМГ Микола Пиріг зазначає, що на існування диких тварин, їх чисельність впливають дуже багато факторів. Головним із них, мабуть, є втручання людини в природні середовища існування диких тварин.

«Радує, що в наших лісах збільшилася кількість диких кабанів – особливо привабливого виду тварин для полювання. А от що найбільше непокоїть мисливців, то це поступове зменшення кількості зайця-русака. І причини цьому очевидні: суцільне розорювання полів, використання аграрниками отрути для мишей-полівок та обробіток полів хімікатами, випалювання сухої рослинності – все це знищує місця існування цього виду дичини, не створює належних умов для розмноження зайців-русаків.

Непокоїть і ставлення до такого рідкісного для наших країв птаха, як тетерук. Тепер якраз пора його «токування». А от отруйні і густі дими від спалювання пожнивних решток, робота техніки в полях і на луках цьому перешкоджають, тож і для тетеруків не кращі умови для парування», – сказав Микола Пиріг.

На Чернігвщині площа мисливських угідь області становить 2789,7 тис. га, із них: лісових – 682,9 тис. га, польових – 1859,5 тис. га, водно-болотних – 169,7 тис. га, інших – 21,1 тис. га. Та ще ж мисливські угіддя державного мисливського резерву – 56,5 тисячі гектарів.

В області 59 користувачів мисливських угідь, яким за рішеннями обласної ради й надані у користування мисливські угіддя, зокрема держлісгоспи (8 господарств) – 212,8 тис. га (8%), УТМР (9 господарств – 1808,6 тис. га (65%), інших користувачів (42 господарства) – 711,8 тис. га (25%), мисливські угіддя державного мисливського резерву – 56,5 тис. га (2%).

На Чернігівщині порахували диких тварин

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

08.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова