Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині педагогам заборгували понад 11 мільйонів гривень

На Чернігівщині педагогам заборгували понад 11 мільйонів гривень

У Чернігівській області прострочена кредиторська заборгованість по зарплаті освітянам становить 11,9 мільйонів гривень.

Про це йшлося на нараді у Чернігівській облдержадміністрації.

Так, проблеми у розрахунках з педагогами влітку виникають щороку. Така ситуація виникла через велике фінансове навантаження на бюджет через відпускну кампанію. Тому що потрібно одномоментно виплатити не лише заробітну плату, а й відпускні за тривалий період.

Найбільше заборгували у Коропському, Городнянському та Сосницькому районах. Як сказала заступниця начальника управління освіти і науки ОДА Людмила Чубич, це повязано з тим, що місцева влада не переймається питаннями оптимізації мережі освітніх закладів. В даних районах нестача коштів на освіту у 2020 році становить від 1,9 до 4,5 місячних фондів.

«Там, де до організації освітнього процесу підійшли раціонально, коштів освітньої субвенції з державного бюджету вистачає. Більше того — їх частина залишається невикористаною. Тож наступного бюджетного року ці гроші можна витрачати на поліпшення матеріально-технічної бази шкіл: закупівлю сучасного навчального приладдя, меблів, комп’ютерної техніки. Такий досвід, наприклад, вже мають у Корюківській ОТГ, у Ріпкинському районі», — каже Андрій Подорван.

Щоб питання погашення заборгованості за поточний навчальний рік закрити повністю, в області готують пропозиції про внесення відповідних змін до помісячного розпису освітньої субвенції з державного бюджету.

З іншого ж боку, ОДА продовжує напрацьовувати спільно з Міністерствами освіти і науки та фінансів механізм застосування коефіцієнтів при розподілі освітньої субвенції районам Чернігівщини.

На сьогодні ця субвенція розраховується за формулою, де головний показник — кількість учнів. Проте ця формула не враховує територіально-демографічних особливостей Чернігівської області: низької щільності населення та великих відстаней між населеними пунктами. Застосування ж визначеного коефіцієнта при розрахунку субвенції, як це робиться для, наприклад, окремих гірських районів України, допомогло би вирівняти фінансову ситуацію на Чернігівщині.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.08.2020