Місто і регіон

На Чернігівщині одні з найдорожчих тарифів на тепло

Чернігівська область увійшла до лідерів у рейтингу найвищих середніх тарифів на теплоенергію в Україні.

Про це повідомляють аналітики порталу «Слово і діло».

Так, за рік, тепло на Чернігівщині здорожчало на 18,9%. Тобто, чернігівці платять за тепло з 22.12.2017 року 1 245,77 за 1Гкал. До цього тариф складав 1 048,05 за 1Гкал.

Крім того, у лідерах рейтингу з найвищими середніми тарифами на тепло, крім Чернігівської області, опинилися Харківська, Вонинська і Рівненська області.

Зовсім не змінилися тарифи в Тернопільській і Чернівецькій областях.

Ледь відчутно знизилися тарифи в Одеській, Донецькій, Житомирській, Луганській та Хмельницькій областях.

На Чернігівщині одні з найдорожчих тарифів на тепло

Зазначимо, що за прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в 2018 році тарифи на газ можуть зрости на 19%, а на тепло, гарячу воду та електроенергію – на 20%. Буде подорожчання чи ні, залежить від того, чи підніме уряд ціну на газ на вимогу МВФ.

Принаймні на період опалювального сезону 2017/2018 Гройсман пообіцяв не піднімати ціну на газ для населення. Проте в 2018 році тарифи на тепло в деяких регіонах зменшилися, а в деяких – піднялися.

Ще у вересні 2017 року уряд своєю постановою затвердив порядок розрахунку середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з газу. Перед Новим роком Держагентство з енергоефективності та енергозбереження України опублікувало рекомендовані для місцевих органів влади середньозважені тарифи для населення й бюджетних установ, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії.

Ґрунтуючись на цих розрахунках, органи місцевого самоврядування можуть встановлювати підприємствам тарифи на теплову енергію з відновлюваних джерел на рівні 90% середньозважених тарифів.

Тобто в Україні є регіони, де для опалення житлових будинків використовується лише газ, є такі, які використовують змішані види палива, наприклад, мазут або вугілля. А в Закарпатській області ще в 2012 році взагалі відмовилися від централізованого опалення. Тому для кожної області були розраховані рекомендовані тарифи, в яких враховувалися витрати на транспортування та поставку теплоенергії.

Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Джерело: Уездные новости
15.01.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close