Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині на території національного парку через обробку хімікатами посохли сосни

На Чернігівщині на території національного парку через обробку хімікатами посохли сосни

На території Ічнянського Національного парку природи як в посадках так і в приватних плантаціях посохли сосни, які вирощувались спеціально до Нового року.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області на своїй сторінці у Facebook.

Спочатку інформацію оприлюднив в соцмережах небайдужій громадянин.

Він пише: «На территории Ичнянского нацпарка, в посадках и частных новогодних плантациях порыжели сосны, на части из них хвоя совсем осыпалась, это удивительным образом совпало с регулярными полетами самолета над полями подсолнечника».

Відповідні звернення з цього питання також надійшли до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, що і стало предметом проведення позапланової перевірки.

Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища оглянули частину території Ічнянського національного природного парку та встановили, що на ділянках урочищ «Хаєнки» та «Половецьке», які відносяться до зон регульованої рекреації Ічнянського НПП, дійсно є окремі дерева та групи дерев породи сосна з ознаками ураження (пожовтіння хвої).

Окрім того, виявили зелені насадження з аналогічними ознаками ураження у лісових масивах Кам’янського та Жадьківського лісництв ДП «Прилуцьке лісове господарство», яке самостійно здійснює господарювання на власних лісових ділянках та забезпечує охорону, захист і відтворення лісових насаджень.

Зазначені факти суперечать вимогам статей 7, 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», статті 69 Лісового кодексу України, статей 25, 26 Закону України «Про рослинний світ».

Збиткі, заподіяні порушенням законодавства про природно-заповідний фонд у межах території парку, становлять більше 294 тисяч гривень.

Працівники та науковці Ічнянського НПП факт ураження дерев пов’язують із авіаційним обробітком хімічними засобами захисту рослин сільгоспугідь на земельних ділянках, які межують з природними об’єктами та не включені до складу парку, що проводився у вересні поточного року.

Однак, доказова база щодо проведення такого авіаційного хімічного обробітку сільгоспугідь в ході перевірки не отримана, осіб, винних у порушенні вимог природоохоронного законодавства, а саме причетних до пошкодження зелених насаджень на території Ічнянського НПП шляхом ураження їх хімічними речовинами, не встановлено.

Враховуючи те, що проведення слідчих дій не належить до компетенції Інспекції, відповідне звернення про правопорушення по даному факту з вимогою інформування про перебіг слідства направили до правоохоронних органів.

Крім того, за результатами перевірки Ічнянського національного парку встановили, що його керівник не забезпечив дотримання в повному обсязі правил охорони об’єктів природно-заповідного фонду, про що склали протокол про адміністративне правопорушення.

Матеріали для розгляду справи про адміністративне правопорушення та прийняття рішення щодо притягнення порушника до адміністративної відповідальності скеровані до Ічнянського районного суду Чернігівської області. 

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
26.11.2020