На Чернігівщині мешкає гризун, який “заселяється” у пташині гнізда та може знищити їхніх мешканців

На території Чернігівщини виявили активну присутність незвичайного лісового мешканця — соні лісової, або як її ще називають, вовчка лісового. Цей дрібний гризун, хоч і виглядає невинно, часто стає загрозою для дрібних птахів.
Про це повідомляє Чернігівщина туристична запрошує.
Соня має звичку заселятись у шпаківні або покинуті, а інколи навіть зайняті пташині гнізда. Її не зупиняє присутність птахів — вона може витіснити, а то й знищити їх, захопивши «оселю». Відомі випадки, коли гризун поїдав яйця або навіть пташенят.
Найбільшу активність соня проявляє у вечірній та нічний час, полюючи на дрібних комах, ласуючи горіхами, жолудями, насінням і пташиними яйцями. Завдяки чіпким пальцям та гнучкому хребту вона вправно пересувається по деревах і може проникати навіть у найвужчі щілини стовбурів.
Проте попри хижацьку поведінку, соня лісова — рідкісний і давній вид гризунів, що зберігся ще з прадавніх часів. Вона має характерне буро-сіре хутро, чорні смуги біля очей та пухнастий хвіст, довший за тіло. Значну частину життя проводить у сплячці — активізується лише з настанням стабільного тепла.
На більшій частині ареалу, який охоплює майже всю Україну, а також низку країн Європи й Азії, популяція соні залишається стабільною. Водночас у деяких регіонах спостерігається її зменшення, тож тварина занесена до Бернської конвенції про охорону дикої природи як «відносно благополучний вид».
Фахівці закликають не порушувати природне середовище існування соні та звертати увагу на баланс між збереженням виду й захистом дрібної орнітофауни.
Як повідомляв MYNIZHYN, на Чернігівщині є рослина, яку можна використовувати у їжу, а також як лікарську рослину, в текстильній промисловості, а ще вона може вижити лише за 1% денного світла
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2025-05-14 13:52:50