Новини Чернігова

На Чернігівщині із залученням авіації розпочнеться вакцинація хижих тварин

На Чернігівщині із залученням авіації розпочнеться вакцинація хижих тварин

10 листопада 2018 року у Чернігівській області із розпочинається проведення планової пероральної імунізації м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу.

Про це Високому Валу повідомили у ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Вакцинація на території Чернігівської області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН 2.

Тому, шановні громадяни,  коли ви  побачите літак АН –2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця.

На Чернігівщині із залученням авіації розпочнеться вакцинація хижих тварин

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками  в лісових та сільськогосподарських угіддях.

Визначене місце посадки та зльоту літака в Чернігівській області – аеродром в с.Чемер (Прогрес), Козелецького району.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від  погодніх умов, до охоплення всієї території області.

Зазначимо, що сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
09.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: