Новини Чернігова

На Чернігівщині чоловік у дворі зробив екзотичний оазис. ФОТО

На Чернігівщині чоловік у дворі зробив екзотичний оазис. ФОТО

Коло захоплень городнянця Олександра Мурашка дуже широке, але всі вони так чи інакше пов’язані з чимось екзотичним і незвичайним.

А почалося все ще в дитинстві, коли вирішивши розводити голубів, випросив парочку у знайомого.

Про це повідомляє Новини Городнянщини на своїй сторінці у Facebook.

Хоч то і були звичайні міські птахи, але вони настільки захопили юнака, що він перечитав силу–силенну спеціальної літератури, вивчаючи їх породи, поведінку й особливості розведення.

Поступово колекція Олександра збільшувалась і налічувала понад 15 порід декоративних голубів, ціна за одну особину деяких елітних порід сягала кількаста доларів. Займаючись розведенням цих птахів він на практиці виявляв слабкі сторони і переваги кожної породи.

Нині в його голуб’ятнику залишились улюблені — «ростовські кольорові» та «новочеркаські чорнохвості».

На Чернігівщині чоловік у дворі зробив екзотичний оазис. ФОТО

Вдовольняючи свій потяг до екзотичних птахів, Олександр Мурашко звернув увагу на фазанів. Їх яскраве забарвлення та різноманітність видів не залишають байдужими жодного поціновувача. Для розведення городнянець обрав золотого та срібного фазана і залишився задоволений породою.

Особливою ж окрасою подвір’я Олександра Мурашка вже понад десяток років залишаються павліни.

Олександр зізнається , що за день його пташине царство з’їдає відро зерна, крім того для своїх птахів він закуповує насіння соняшника – їхній улюблений смаколик. Тож загалом на день витрачається більше ста гривень лише на корм.

Він розповів про корисну для господарства особливість павлінів. Виявляється вони полюбляють ласувати колорадським жуком, причому як дорослим, так і в стадії личинки. Господар залюбки користується цим фактом і немає проблем з надокучливими шкідниками. Таку ж властивість мають і фазани, але через те, що ця птаха літає, їй поласувати колорадом вдається рідко.

 

Ще однією особливістю павлінів є їхній голосний крик. За словами Олександра, його улюбленців іноді чути за півкілометра.

Екзотичні птахи на подвір’ї потребують особливого оточення. І тут у невтомного любителя є що показати. Окрім черешень, персиків, абрикосів він вже багато років успішно вирощує лимони сорту «павлівський», саме цей сорт виявився оптимальним для кімнатного вирощування. На відміну від вибагливого, хоч і смачнішого «мейєра».

На Чернігівщині чоловік у дворі зробив екзотичний оазис. ФОТО

За понад три десятки років кого і чого тільки не розводив Олександр Мурашко, і майже все вдавалося. Одним з перших у районі почав утримувати фредок, були у нього нутрії, ондатри, а про звичних кролів, курей та іншу домашню живність вже й згадувати не треба. Нині ж екзотичного поголів’я значно поменшало.

«Розведення та утримання декоративних птахів стало нерентабельне. Коштує ця краса не дешево, а у людей тепер багато інших проблем, тож мабуть не до милування пташками. Я часто відвідую різноманітні виставки і там помітив, що молоді серед селекціонерів та розводчиків майже зовсім нема. Тепер у них інші захоплення», – пояснює Олександр.

Господар екзотичного подвір’я гостинно відкриває двері для всіх бажаючих. Помилуватись його птахами приходять малюки з дитячих садків міста, школярі і просто перехожі. Він із задоволенням залучає до догляду за птахами свого трирічного сина Георгія.

Олександр зізнається, що має безцінний досвід набутий роками особистої практики, який стане в пригоді будь–кому, хто наважиться на розведення чи утримання декоративних птахів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
25.05.2019