Україна і світ

МЗС засуджує початок видачі російських паспортів жителям ОРДЛО і заявляє про юридичну нікчемність таких дій РФ

МЗС підкреслює, що Росія знову грубо порушує міжнародне право і суверенітет України

Джерело: 112.ua

МЗС засуджує початок видачі російських паспортів жителям ОРДЛО і заявляє про юридичну нікчемність таких дій РФ

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує початок видачі російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також продовжить працювати над введенням відповідних санкцій. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Подібні дії РФ є юридично нікчемними, вони не мають жодних правових наслідків і не будуть визнаватися ні українською стороною, ні світом. МЗС України буде продовжувати працювати з нашими міжнародними партнерами з метою впровадження щодо причетних до процесу т. н. “спрощеної паспортизації” жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей секторальних санкцій, а також розширення міжнародних персональних санкцій”, – йдеться в повідомленні МЗС. яке опинилося у розпорядженні агентства. 

Дипломати підкреслили, що початок видачі російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій України стало черговим підтвердженням грубого порушення з боку РФ норм міжнародного права і державного суверенітету України.

Раніше сьогодні повідомлялося, що Росія розпочала видачу своїх паспортів жителям так званої ДНР. Паспорти вже отримали 34 людини. 

24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, згідно з яким спрощується процедура отримання громадянства РФ для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. 1 травня Путін підписав указ, яким розповсюдив право спрощено отримати російське громадянство і на інші категорії українців, у тому числі вихідців з Криму та їх родичів; власників дозволу на тимчасове проживання в РФ і виду на проживання в РФ тощо.

Лідери ЄС на саміті 20-21 червня планують ухвалити рішення, в якому заявлять про невизнання паспортів, які Росія незаконно видає громадянам України.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua