Україна і світ

МЗС закликає визнати геноцидом депортацію кримських татар

Верховна рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу

Джерело: 112.ua

МЗС закликає визнати геноцидом депортацію кримських татар

МЗС України закликав міжнародних партнерів вшанувати пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року і визнати депортацію геноцидом. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України.

Як йдеться в заяві, в ім’я відновлення історичної справедливості МЗС закликає міжнародних партнерів України вшанувати пам’ять невинних жертв депортації, засудити це злочин тоталітарного комуністичного режиму і визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

У відомстві нагадали, що насильне виселення кримських татар з території їхнього історичного проживання, умисне створення в місцях спецпоселений життєвих умов, які призвели до масових смертей кримських татар, особливо дітей і жінок; обмеження елементарних засобів до існування з міжнародного права мають ознаки геноциду.

Новини за темою: Парламент Канади не ухвалив резолюцію про визнання геноцидом депортації кримських татар

Верховна рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу, а 23 квітня 2019 року Меджлісом кримськотатарського народу прийнято звернення до парламентів та урядів країн – членів ООН “Про визнання геноциду кримськотатарського народу”.

“Україна високо цінує заяву Сейму Латвії від 9 травня 2019 року щодо 75-річчя депортації кримських татар та підтримки політики невизнання незаконної анексії Криму, в якій депортація кримських татар у 1944 року визнано геноцидом”, – зазначили у відомстві.

Також там нагадали, що Російська Федерація окупувала і здійснює спробу незаконного анексії Автономної Республіки Крим, яка є невід’ємною частиною території України, а також здійснює незаконне переслідування кримських татар в окупованому Криму.

Новини за темою: У Криму українські радіостанції глушать російськими, – правозахисники

“Кримські татари страждають від кримінального переслідування, обмежуються їх права на свободу поглядів, зібрань і пересування”, – йдеться в заяві.

18 травня в Україні та світі згадують про жертви депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році. В цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч чоловік.

Відповідно до постанови Верховної Ради України, 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Джерело: www.112.ua