Україна і світ

МЗС закликає міжнародну спільноту відреагувати на масові затримання 45 кримських татар на акціях у Москві

На думку Києва, вчорашній розгін пікету кримських татар поблизу Кремля і сьогоднішнє безпідставне затримання мітингувальників знову продемонструвало “незмінність репресивної політики РФ щодо кримських татар”

Джерело: 112.ua

Міністерство закордонних справ України протестує проти масових затримань кримських татар у Москві і закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію з метою припинення переслідування кримськотатарського народу. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним затриманням російськими силовиками 45 кримських татар, які зібралися біля будівлі Верховного суду РФ у Москві на мирну акцію підтримки співвітчизників, засуджених за сфабрикованими звинуваченнями в участі в діяльності т. зв. “терористичної організації”, – йдеться в повідомленні.

На думку Києва, вчорашній розгін пікету кримських татар поблизу Кремля і сьогоднішнє безпідставне затримання мітингувальників знову продемонструвало “незмінність репресивної політики РФ щодо кримських татар, спрямованої на витіснення кримськотатарського народу з тимчасово окупованого півострова”.

Саме ж рішення Верховного суду РФ щодо апеляції на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду в справі “Хізб ут-Тахрір”, яке на кілька місяців зменшує багаторічні терміни ув’язнення незаконно утримуваних українських громадян, МЗС України називає “цинічним знущанням над українськими політичними в’язнями”, а також “підтверджує факт відсутності справедливого і незалежного судочинства в РФ”.

“Закликаємо міжнародне співтовариство засудити ці неправомірні дії Російської Федерації і посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення порушень прав людини та переслідування кримськотатарського народу, а Російську Федерацію – негайно звільнити незаконно утримуваних у РФ громадян України”, – сказано в заяві МЗС.

Раніше повідомлялося, що в Москві на акції протесту затримали кримських татар, які приїхали як вільні слухачі під будівлю Верховного суду РФ на розгляд апеляції у справі “Хізб ут-Тахрір”.

Нагадаємо, 18 червня Північно-Кавказький окружний військовий суд Києва визнав винними п’ятьох фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір”. Вони отримали такі вироки: Теймур Абдуллаєв – 17 років суворого режиму з обмеженням волі на строк 1 рік 6 місяців; Абдуллаєв Узеїр – 13 років; Салединов Айдер – 12 років; Рустем Ісмаїлов – 14 років; Джемаденов Еміль – 12 років.

Всіх їх звинуватили в участі в забороненій в РФ й анексованому Криму організації “Хізб ут-Тахрір”.

“Хізб ут-Тахрір” – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об’єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною в 2003 році, діяльність “Хізб ут-Тахрір” на території країни заборонено. В рамках українського законодавства “Хізб ут-Тахрір” є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close