Україна і світ

МЗС викликало посла Чехії для роз’яснень через зустріч Земана з русинами

Раніше президент Чехії прийняв у своїй резиденції делегацію нібито представників русинів Закарпатської області, які домагаються автономії від України

Джерело: 112.ua

МЗС викликало посла Чехії для роз'яснень через зустріч Земана з русинами

Міністерство закордонних справ України викликало посла Чеської Республіки Радека Матулу для роз’яснень з приводу зустрічі президента Чехії Мілоша Земана з представниками організації “Всесвітня рада підкарпатських русинів”. Про це повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства. 

“У зв’язку з появою в ЗМІ інформації про зустріч президента Чехії Мілоша Земана з представниками чеської неурядової організації “Світова рада підкарпатських русинів” 11 вересня до Міністерства закордонних справ України був запрошений посол Чеської Республіки в Україні Радека Матула для отримання роз’яснень”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У Закарпатській обл. розслідують відеозвернення у Facebook із закликами створити “русинську державу”

Зі свого боку чеський дипломат відкинув будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів.

“Чеська сторона підготує з цього приводу офіційну інформацію”, – наголошується в повідомленні.

В МЗС України підкреслили, що відомство і надалі рішуче реагуватиме на будь-які спроби ставити під сумнів суверенітет і територіальну цілісність України.

Новини за темою: Проросійські депутати Європарламенту відвідають Закарпатську обл. для вивчення “русинського питання”, – Москаль

Нагадаємо, 10 вересня президент Чехії Мілош Земан заявляв, що планує обговорити питання русинів з президентом України Володимиром Зеленським.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua