Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МЗС РФ вважає вимаганням вимогу Чехії про компенсацію за Врбетіце

Міністерство закордонних справ Російської Федерації розцінило як вимагання вимоги Чехії про компенсацію за збиток від вибухів на військових складах у селі Врбетіце у 2014 році.

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова на своїй сторінці у месенджері Telegram.

– Зазвичай діючих подібним чином – без суду та слідства, які з погрозами та образами вимагають грошей – називають вимагачами, – зазначила Захарова.

Наприкінці квітня Чехія звинуватила спецслужби Російської Федерації в причетності до вибуху на складі боєприпасів під Врбетіце у 2014 році та вислала 18 дипломатів РФ.

Через вибух загинуло двоє людей та ще десятки місцевих жителів отримали поранення, оскільки уламки від снарядів розкидало у радіусі близько 800 м від складу.

Згідно з даними слідчих Чехії, йдеться про співробітників російської розвідки, що працюють під дипломатичним прикриттям. Чехія вимагає в розмірі 650 млн крон (близько $25,5 млн) від Росії компенсації за вибухи.

Чеські народні депутати прийняли відповідну постанову, згідно з якою фінанси за завдані збитки підуть на відновлювальні роботи та компенсацію постраждалому населенню.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-29 08:10:12