Україна і світ

МЗС Італії прогнозує війни в Африці через зернову кризу

Будівельні матеріали м.Ніжин

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо запевняє, що “світова хлібна війна” вже розпочалася через блокаду зерна в Україні.

Про це повідомляє агентство ANSA.

На думку міністра, нестача зерна означає ризик виникнення нових військових конфліктів у Африці.

– Глобальна хлібна війна вже йде, і ми маємо її зупинити. Ми ризикуємо політичною нестабільністю в Африці, поширенням терористичних організацій, переворотів, – сказав Ді Майо.

Видання зазначає, що до широкомасштабної війни Україна була одним із провідних світових експортерів зерна та сільськогосподарських добрив. Українське зерно постачалося у такі регіони, як Близький Схід та Північна Африка.

– Президент Росії Володимир Путін має якнайшвидше укласти мирну угоду, включаючи угоду щодо постачання зерна, а також угоду про перемир’я, яка дозволить евакуювати жінок, мирних жителів та дітей, які знаходяться під російськими бомбами на сході України вже понад 100 діб, – додав італійський міністр.

За словами Ді Майо, зараз 30 млн тонн зерна заблоковані в українських портах російськими військовими кораблями. Це зерно необхідно розблокувати, бо є ризик нових воєн в Африці.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-05 20:28:25

Магазин Автозапчастин м.Ніжин