Україна і світ

Милованов пояснив, чому Україна може вдатися до підвищення податків

Будівельні матеріали м.Ніжин

Милованов пояснив, чому Україна може вдатися до підвищення податків

Економічні резерви України вичерпуються, тому якщо повномасштабна війна триватиме ще три-чотири місяці, доведеться вдаватися до радикальних заходів, наприклад, підвищувати податки. Про це днями повідомив міністр фінансів України.

Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов пояснив: якщо є брак фінансів, то потрібно або скорочувати видатки, або збільшувати надходження. Жоден з цих варіантів не є приємним.

Однак, на думку Милованова, міністр фінансів говорить чесно: або ми отримуємо підтримку від наших західних партнерів, або проблеми доведеться вирішувати шляхом підвищення податків та скороченням видатків.

Водночас Тимофій Милованов додав, що для українського бюджету потрібно $5-8 млрд на місяць під час війни. За його словами, наразі свої потреби Україна закриває за рахунок надходжень допомоги і того, що бере гроші в борг, зокрема на приватному ринку і всередині країни.

Також президент Київської школи економіки прокоментував, чи варто Україні вдаватися до реструктуризації держаного боргу. На його думку, на такий крок можна буде погодитися, якщо це запропонують самі кредитори.

В іншому разі Україні краще виплачувати борг, оскільки його реструктуризація пізніше може негативно позначитися на кредитних рейтингах нашої держави.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-20 09:55:56

Магазин Автозапчастин м.Ніжин