Україна і світ

Ми вже виграли цю війну, Росія нас недооцінила – експерт

Будівельні матеріали м.Ніжин

Україна фактично вже виграла розв’язану РФ повномасштабну війну, адже не піддалася паніці, виграла битву за Київ, не втратила вертикаль управління армією та бойовий дух.

Про це поінформував в одному з інтерв’ю голова фонду Повернись живим, військовий експерт Тарас Чмут.

Він розповів про свою розмову із головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним, яка відбулася у вересні минулого року. Як відомо, восени почала з’являтися інформація про можливе повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну.

За словами Чмута, тоді Залужний повідомив йому, що Україна вистоїть лише у випадку, якщо піднімуться всі українці. І після початку повномасштабної війни 24 лютого саме так і сталося.

За оцінками Чмута, зараз в Україні “найкраща ситуація з можливого”.

– Ми вже виграли цю війну. У нас зараз найкраща ситуація з можливого. У вересні в мене була розмова із Залужним, і він сказав, що в нас є дуже маленький шанс вистояти. Ми виграємо, якщо підніметься вся країна, якщо об’єднається весь народ. Самі ЗСУ нічого не зроблять. Ми – піднялися. І ми вже виграли битву за Київ, за північ. Не втратили військову вертикаль управління армією, зберегли авіацію, а головне — бойовий дух. Не піддалися паніці. За рахунок допомоги наших західних партнерів ми зрозуміли, що з ними можна воювати. Ми стоїмо й тримаємо удар, – наголосив експерт.

Він додав, що російське керівництво недооцінило Україну, коли ухвалювало рішення про вторгнення.

За словами Чмута, приблизно в липні буде зрозуміло, як далі розвиватиметься ситуація на фронті. Експерт зазначив, що вся надія зараз – на наші Збройні сили та міжнародну допомогу (зброю, техніку та боєприпаси). Підтримка партнерів важлива, оскільки самотужки Україна в цій ситуації не впорається.

– Росія нас недооцінила. Квітів їй тут не заготували. Десь у липні стане зрозуміло, куди ми вирулимо. Ми зараз локально наступаємо і знаємо, чого чекати в найближчі тижні від ворога, що активізується, – пояснив Тарас Чмут.

Експерт додав, що українська армія має великі втрати на фронті, адже зараз військові ціною власного життя стримують навалу агресора. На думку Чмута, українцям доведеться тепер “навчитися жити з автоматом у руках”.

– У нас є великі втрати. Прямо зараз силою й життями наших хлопців формується нова реальність. Як в Ізраїлі. Нам доведеться навчитися жити з автоматом у руках. Хочемо ми цього чи ні. Щоб тепер уже завжди бути готовими, – заявив експерт.

За даними керівника української розвідки Кирила Буданова, глава РФ Володимир Путін ухвалив остаточне рішення про вторгнення в Україну 23 лютого – в переддень початку повномасштабної війни.

Буданов прогнозує, що до кінця цього року активна фаза війни з РФ піде на спад, і українська армія повинна, як мінімум, зайти на територію окупованого Криму.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-27 17:59:53

Магазин Автозапчастин м.Ніжин