Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

«Ми чуємо кожну людину з інвалідністю і готові допомогти», – міський голова Олександр Кодола

Сайт «УН» вже повідомляв, що 3 грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, Ніжинський міський голова Олександр Кодола разом із заступником міського голови Іриною Грозенко взяли участь у заході, який організував Ніжинський Жіночий рух «ЗА МАЙБУТНЄ» на чолі з Наталею Радченко. У неформальній обстановці зустрілися представники влади та вихованці реабілітаційного центру «Віра», їхні батьки, члени громадської організації «Час для нас», Українського товариства глухих.

Зустріч вийшла дуже змістовною та потрібною обом сторонам – і батькам з дітьми, і владі.

Підкреслювалося, що рік тому Жіночий рух «ЗА МАЙБУТНЄ» ініціював і щоденно працює над проєктом «Голос людей з інвалідністю». Це робиться задля покращення умов життя людей з обмеженими можливостями.

Їх учасники порушують важливі питання щодо проблем, із якими зіштовхуються люди з інвалідністю, та пропонують своє бачення їх вирішення.

На початку представники Жіночого руху окреслили коло проблемних питань, які потребують вирішення.

«Ми беремося донести всі ваші проблеми навіть на державний рівень, якщо не вдасться їх вирішити на місцевому, адже не всі  питання належать до компетенції місцевої влади. Та й можливості не безграничні.

Чимало питань потрібно вирішувати й на державному рівні. Так, у країні немає програми щодо технічного забезпечення людей-інвалідів для навчання у вищих учбових закладах. Таким категоріям громадян важко працевлаштуватися. Наразі пропонується впровадження такого реєстру, де люди з вадами вказували б свої вміння та навички, щоб працедавці могли зробити свій вибір.

На жаль, комунальний транспорт, пристосований для людей-інвалідів, є тільки у великих містах. У київських Центрах надання адмінпослуг є система для осіб з вадами слуху. На місцях про таке можна тільки мріяти.

Є питання щодо юридичної допомоги. Є пропозиція, щоб юристи самі телефонували людям з обмеженими можливостями, адже останні або соромляться, або не знають, як це зробити».

Разом з тим представниці Жіночого руху щиро подякували всім тим, хто надає всіляку підтримку інвалідам, котрі проживають на території Ніжинської громади: Галині Бондаренко, Інессі Шаповаловій, Тетяні Ковальовій, Любові Величко, Лесі Дробній.

Окрема подяка – Ніжинському міському голові Олександрі Кодолі та його команді, адже нинішня місцева влада робить чимало для людей з вадами здоров’я: для налагодження подальшої комунікації проводяться різноманітні зустрічі, наради, де обговорюються проблеми та шляхи їх вирішення; влада ретельно ставиться до питання безбар’єрності – реконструйовані вулиці, медустанови, громадські місця повинні бути доступні всім верствам населення.

«Наприклад, ми бачимо, які сходи роблять будівельники до майбутнього РАЦСу. Тобто незабаром у Ніжині люди з обмеженими можливостями отримають змогу зареєструвати свій шлюб в урочистій обстановці, а не вдома, як раніше. Хіба це не привід для радості?!» — зауважили ведучі. 

Очільник міста О. Кодола  підкреслив, що місцева влада й надалі приділятиме увагу всім об’єктам, які відновлюватимуться у Ніжині, щодо їх безбар’єрного доступу. Йдеться про пандуси, спуски, підйоми, відсутність бордюрів.

Одна з нагальних проблем, яка сьогодні гостро стоїть перед ніжинцями за вадами здоров’я – транспортна. На жаль, свого транспорту у міста немає, тільки приватний. Тому міська рада відшкодовує перевізникам кошти за 10 пільгових категорій громадян, серед яких – інваліди.

Але перспектива є: зі слів заступника міського голови Ірини Вікторівни, наразі ведуться перемовини з однією з релігійних організацій щодо запровадження у Ніжині соціального таксі.

Ніжинський спортсмен з вадами здоров’я Артем Гурінов, якому кілька днів тому Ніжинський міський голова Олександр Кодола за спортивні досягнення подарував телевізор, на «круглому столі» висловив низку побажань, одне з яких – щоб інваліди могли частіше зустрічатися і спілкуватися.

Ніжинський спортсмен Артем Гурінов

Олександр Михайлович зазначив, що саме вчора, 3 грудня, відбулося відкриття соціального хабу «Ми разом» на базі відділення денного перебування Ніжинського територіального центру, де гарно облаштовано сам простір, проведений капітальний ремонт приміщення, закуплено нові меблі, комп’ютерне та телевізійне обладнання, а також облаштовано санітарну кімнату для осіб з інвалідністю. Саме тут можна проводити такі зустрічі.  

 Батьки ніжинських дітей-інвалідів зауважили, що раніше у Ніжині не було простору для денного перебування людей з особливими потребами 18+. Тепер вони, завдяки нинішній місцевій владі, з’явилися: «Наші діти два роки сиділи вдома. Ми зі своєю проблемою безліч разів зверталися до попередньої влади, але нічого не змінювалося. Нещодавно ми звернулися до міського голови Олександра Кодоли та заступника Ірини Грозенко, і нас почули. Ми дуже вдячні!».

Також батьки хочуть, щоб їхні особливі діти мали змогу не тільки адаптуватися у суспільстві, а й приносити користь.  Для цього – за можливості –  попросили їх працевлаштувати хоча б на якийсь час. Приміром, у одному з кафе Чернігова особливі діти працюють офіціантами.

«Давайте подумаємо», — зазначив міський голова.

Аналогічна ситуація – з кружками та спортивними секціями. Діти хочуть займатися танцями, малювати, майструвати, стрибати, більшість з них має талант, а от не завжди є така можливість. Питання потрібно розглядати в індивідуальному порядку, адже у кожної дитини свої вади зі здоров’ям.

Існує проблема і з лікуванням зубів у дітлахів – у Ніжинській стоматполіклініці немає необхідного обладнання. Звичайне лікування до особливих маленьких пацієнтів застосовувати не можна.  Тому батьки змушені возити дітей аж до Києва, де спочатку потрібно вистояти у кількамісячній черзі.

Міський голова надав доручення профільному заступнику Ірині Грозенко опрацювати дане питання, щоб прийняти рішення, чи в стані місцева влада придбати таке обладнання.

Проблемні питання Ніжинської територіальної організації Української організації глухих (УТОГ) озвучила перекладач жестової мови Галина Бондаренко.

Галина Григорівна – керівник волонтерської групи «Час для нас», з 2015 року працює з інвалідами. Завдяки пілотному проекту «Почуй мене», який реалізується ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» та Міністерством соцполітики, тепер ще 60 людей з особливими потребами зможуть оволодіти жестовою мовою. До речі, голова Ніжинського УТОГу Леся Дробна, яка теж була присутня на «круглому столі», має вади зі слухом і спілкується з Г. Бондаренко мовою жестів.

Зі слів Л. Дробної, наразі у Ніжині проживають 100 таких же людей. Вони також потребують уваги з боку влади. Зокрема, вкрай необхідні 5 слухових апаратів для працюючих осіб, вартість кожного – 25-30 тис. гривень.

«Люди чекають їх по 5-10 років від держави. Минулого року Ніжинський УТОГ взагалі не отримав фінансування з обласного бюджету. Організація існує виключно за рахунок благодійних внесків», — зауважила Г. Бондаренко.

Крім того, потребує ремонту приміщення Ніжинського УТОГу, яке знаходиться біля університету, останні дні «доживає» єдиний ноутбук. Приміщення знаходиться на балансі Чернігівської обласної організації УТОГ.

Очільник міста О. Кодола пообіцяв зробити все можливе, що в його силах та компетенції.

На «круглому столі» було озвучене питання щодо плану евакуації інвалідів з помешкань, де вони проживають, у разі надзвичайних ситуацій.

«Чи не можна перевірити, наскільки ці плани пристосовані до людей таких категорій? А дітей з вадами здоров’я взагалі потрібно навчити, як діяти у подібній обстановці», — висловили побажання представники Жіночого руху.

«Звичайно, надамо таке завдання – у нас є певна служба, яка відповідає за цей напрямок роботи», — відповів О. Кодола.

Учасники «круглого столу» залишилися дуже задоволеними спілкуванням з представниками місцевої влади, адже вони отримали змістовні відповіді на всі питання, зрозуміли, що влада дійсно їх чує і готова допомогти.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-05 18:50:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин