Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ми будемо спостерігати надзвичайно різкий підйом Covid-захворюваності

Особливістю “омікронової” хвилі Covid-19 є нашарування її на варіант Дельта, який ще не повністю пішов. Тобто ці два збудники зараз циркулюють одночасно, вже викликаючи підвищення рівня захворюваності та госпіталізацій.

Особливістю “омікронової” хвилі Covid-19 є нашарування її на варіант Дельта, який ще не повністю пішов. Тобто ці два збудники зараз циркулюють одночасно, вже викликаючи підвищення рівня захворюваності та госпіталізацій.

Попередні варіанти вірусу зазвичай повністю витісняли попередні і ми спостерігали спад захворюваності буквально до одиничних випадків (січень-лютий і серпень-вересень 2021 року) з подальшим його сплеском.

Наразі йде накопичення вірусу в популяції, більшість з членів якої є вже імунними. Виходячи з закономірностей епідеміологічного процесу, після адаптації збудника до нових умов, ми будемо спостерігати надзвичайно різкий підйом захворюваності, як це відбувається в інших країнах.

Відомо, що цей варіант протікає з меншою кількістю важких і критичних випадків, залученням дітей, але це характерно для популяції в цілому. На індивідуальному рівні рекомендації повинні залишатися колишніми – не забувати про раннє лікування. Зокрема, противірусною терапією (ПВТ), бо кожній конкретній людині, що має важку форму Covid-19, зовсім не цікаво, що в цілому таких важких випадків стало менше.

Крім того, знову треба готувати госпітальні бази і намагатися госпіталізувати групи ризику до настання дихальної недостатності для введення противірусного препарату.

Сотий раз повторюю – це зменшить навантаження на відділення інтенсивної терапії і підвищить виживаність пацієнтів, знизить загальну летальність.

Взагалі, рання ПВТ повинна бути в пріоритеті і говорити про неї треба частіше на різних рівнях (щось не бачу інформаційної компанії з цього приводу). Бо невігластво, незнання і завзятість в поєднанні з амбіціями деяких наших докторів просто вражають.

І не слухайте пропагандистів, в т.ч. з числа наших, на жаль, колег, які ніяк не можуть знайти ту чи іншу ссилочку, а ще частіше – не вміють її інтерпретувати в силу обмежених специфічних знань і досвіду. І в нашому світі інформаційного цунамі намагаються впливати на такі ж незміцнілі уми молодих лікарів і населення в цілому.

Я була свідком відмови від потрібного лікування з трагічними наслідками для хворих, які наслухалися всяку єресь від таких пропагандистів типу – “не рекомендовано ВООЗ”. Ось такі поради “космічного масштабу і космічної ж дурості” від невігласів, іноді добре проплачених, – абсолютне зло для пацієнтів.

Звичайно, ПВТ не всім підряд показана, особливо ремдесівір, що вимагає госпіталізації. Але це повинно бути рішення лікаря, який оцінює сукупність клініко-анамнестичних даних, динаміку симптомів і лабораторних змін.

Наприклад, нашому пацієнту, що знаходиться в клініці Оберіг, у якого ми перші в країні виявили варіант Sars-CoV-2 Омікрон (як свого часу і Дельта), не призначалася противірусна терапія, грунтуючись на клінічних даних, незважаючи на температуру тіла до 39 градусів.

Все складно і індивідуально. Потрібно радитися. У кожній області є опорний інфекційної стаціонар. Не слухайте всякі страшилки про токсичність і пробкові ефекти.

Нагадаю, свого часу (2015 р.) так намагалися дискредитувати озельтамівір (Таміфлю). Опублікували в BMJ цілих три кокранівських (!!!) статті, святая святих наших “доказових лікарів”.

Правда, в 2018 р.всі “звинувачення” були зняті і група вчених з EuroCDC поставила в цьому питанні жирну крапку. Але спроби прибрати препарат з нашого протоколу були, відстояли його у важких боях.

А в 2018 р. кокрейнівське співробітництво спіткало грандіозний скандал – більшістю голосів ради директорів (до речі, 6 проти 5), був виключений його директор і засновник Пітер Гетцше. На знак протесту проти цього рішення ще чотири члени ради директорів також покинули співтовариство. Причина – невдоволення переходом незалежної некомерційної організації до комерційного бізнес-модельного підходу, і віддаленням від своїх справжніх витоків незалежного наукового аналізу і відкритих публічних дебатів.

Ось так, на зомботренінгах вам цього не розкажуть. А це все в кінцевому підсумку – життя людей, яких можна було врятувати.

У ремдесівіра практично одне протипоказання – ниркова недостатність з СКФ менше 30 мл/хв. І пам’ятайте, що сила ефекту обернено пропорційна часу введення від дебюту клінічних симптомів.

Дуже важливо – якщо людина вже захворіла, будучи повністю вакцинованованою до неї повинен бути точно такий самий підхід, які до будь-якій іншої людині. Не сподівайтеся на те, що ви захищені, не затягуйте час, вчасно звертайтеся до лікаря.

Загалом, друзі, без паніки, все непогано лікується, якщо вчасно, хоча панацеї немає. Наше завдання
інформувати населення про проблему:

  • ми завжди проводили широкі інформаційні компанії і з грипу, і з гепатитів, і з інших резонансних інфекцій, тут нам на допомогу ЗМІ;
  • проводити навчальні заходи з докторами, ми це робимо на освітніх платформах, конференціях, публікуємося і обмінюємося досвідом з професіоналами всього світу.

Всіх благ і пам’ятайте, друзі, що і від розуміння вами основних положень цієї проблеми залежать ваші ж здоров’я і життя. У деталі нехай вникають вчені і лікарі.

Будьте пильні, не читайте і не слухайте всяке порожнє сміття, усілякі розбори від блогерів якихось статей і постів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-10 14:52:42

Магазин Автозапчастин м.Ніжин