Україна і світ

МВС пропонує арештовувати п’яних водіїв на 15 діб

Міністерство внутрішніх справ вважає за доцільне карати адміністративним арештом строком до 15 діб водіїв, які вже мають штраф за водіння у нетверезому стані, але знову вирішать сісти за кермо напідпитку.

Також у відомстві за те, щоби повернути відповідальність за керування транспортними засобами у нетверезому стані до адміністративних правопорушень.

У середньому на процедуру оформлення кримінального проступку правоохоронці витрачають втричі більше часу, пояснюють у МВС.

Про це йдеться у законопроекті №3314, який підтримує МВС.

Судимість для п’яних водіїв та більші штрафи

З 1 липня в Україні водіння у нетверезому стані кваліфікується як кримінальний злочин. Судимість загрожує водієві, навіть якого вперше спіймають за кермом напідпитку.

Також після першого такого правопорушення у водія заберуть права.

Крім того, збільшено штрафи для покарання тих, хто ризикне їхати п’яними.

  • За першого порушення — від 17 тис. до 34 тис. грн плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на термін до 3 років;
  • За повторного правопорушення – штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Скільки людей їздить в Україні п’яними

За 2019 рік поліцейські оформили й направили до суду 115 тис. протоколів про керування транспортом у стані сп’яніння.

А за шість місяців 2020 року оформлено вже 67 692 протоколів, що значно більше, ніж на аналогічний період минулого року.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close