Україна і світ

МВФ вимагає прибрати з комісії з наглядових рад банків непрофесійних представників президента і Ради, – нардеп

У листі голови місії МВФ в Україні Рон ван Родена йдеться, що деякі нові члени конкурсної комісії не відповідають усім необхідним критеріям
Глава місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рон ван Роден звернув увагу прем’єр-міністра Олексія Гончарука на те, що деякі нові члени конкурсної комісії з відбору претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку не відповідають усім необхідним критеріям, які погоджені з міжнародними партнерами нашої країни і зазначені у постанові Кабінету міністрів. Відповідний лист ван Родена опублікував на своїй сторінці в Facebook народний депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський, який також є членом цієї комісії за квотою Верховної Ради.

“МВФ не просто нахабно втручається в справи нашої держави, забороняючи їй розслідувати злочини керівників Нацбанку та Фонду гарантування перед народом України. В помсту за створення слідчої Комісії парламенту з метою розслідувати системне знищення українських банків і розграбування їх активів під прикриттям МВФ — керівник Європейської дирекції Фонду ван Роден вимагає від Кабміну та Офісу президента не допустити мене до відбору незалежних директорів держбанків і членів ради НБУ”, – написав Дубінський.

У листі ван Родена зазначено, що представники президента і парламенту у комісії не мають відповідного професійного досвіду, як цього вимагає параграф перший постанови Кабміну.

“Тому ми просимо вашої допомоги в забезпеченні того, щоб усі члени Конкурсної комісії повністю відповідали всім критеріям, які передбачені постановою №2019/8 до того, як комісія відновить свої засідання”, – зазначено в листі.Згідно з параграфом першим постанови уряду №2019/8, член конкурсної комісії з визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку повинен мати повну вищу освіту; бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості.

Серед вимог також досвід роботи на керівних посадах не менше п’яти років; досвід роботи у фінансовій сфері не менше трьох років; повна цивільна дієздатність; відсутність непогашеної судимості і відсутність адміністративних стягнень за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Нагадаємо, що розпорядженням №887 від 25 вересня Кабінет міністрів оновив склад конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад держбанків. Колишній співробітник телеканалу “1+1” олігарха Ігоря Коломойського Олександр Дубінський увійшов до складу конкурсної комісії як представник Верховної Ради.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close