Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Музичні лейбли судяться з розробниками стартапів з ШІ

Світові музичні гіганти Sony Music, Universal Music Group та Warner Records подали судові позови проти двох стартапів, що працюють зі штучним інтелектом, за звинуваченням у порушенні авторських прав.

Позови проти компаній Suno та Udio долучилися хвилі судових справ, які можуть стати ключовими у сфері захисту інтелектуальної власності.

Судові позови від музичних лейблів – що відомо

Згідно з заявами позивачів, компанії Suno та Udio використовували вже наявні та відомі музичні твори без дозволу, створюючи схожі роботи за допомогою своїх ШІ-програм. Музичні лейбли стверджують, що масштаби порушень “майже неможливо осягнути” і вимагають компенсацію в розмірі $150 тис. за кожну композицію.

Зараз дивляться

У скаргах зокрема наводяться приклади пісень, що є копією творів ABBA, Мераї Кері та гурту The Temptations.

Представники музичних корпорацій зазначають, що дії Suno та Udio порушують основні принципи захисту авторських прав та несуть загрозу справжнім сонграйтерам.

Ці судові позови були подані через кілька місяців після того, як близько 200 артистів, включаючи Біллі Айліш та Нікі Мінаж, підписали лист із закликом припинити “хижу” практику використання ШІ у музичній індустрії.

Реакція стартапів та користувачів

Компанії-відповідачі наразі не надали офіційних коментарів щодо звинувачень. Suno, що базується у Массачусетсі, минулого року випустила свій перший продукт, який вже використали понад 10 млн людей. Udio, відома як Uncharted Labs, розпочала свою діяльність у квітні, швидко набувши популярності.

Прихильники ШІ не бачать небезпеки в подібних програмах та порівнюють їх із навчальними, завдяки яким інші можуть потренувати навички написання музики. Проте лейбли наполягають на тому, що ці застосунки просто копіюють наявні пісні, порушуючи принцип добросовісного використання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 13:49:36