Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Можуть бути небезпечні для дітей: як правильно обрати іграшки на новорічну ялинку

Новий рік вже через 15 днів, тому українці зараз активно купують ялинки та новорічні прикраси до них. Однак іграшки необхідно обирати не тільки за естетичними критеріями, але й не варто забувати про безпеку.

У Центрі громадського здоров’я розповіли, як обрати безпечні іграшки для святкового дерева.

Як обрати безпечні іграшки

Купувати іграшки найкраще у спеціальних точках: у великій мережі або в спеціалізованому магазині. На стихійних ринках чи в переходах немає можливості отримати гарантії якості та захисту прав споживача.

Також необхідно перевіряти чи на пакованні вказаний виробник, склад виробу, чи є документи, що засвідчують якість і безпеку. У ялинкових прикрасах низької якості можуть міститися токсичні речовини, як-то фенол, свинець. Вони небезпечні, особливо для дітей.

Найкращими маркерами якості може бути фарба й запах. Фарба і блискітки на іграшці не мають обсипатися навіть від легкого тертя, а запах — не бути різким. Гострі кінці кріпильних матеріалів мають бути недоступними й надійно закритими захисними ковпачками.

– Якщо купуєте електричні прикраси й різну ілюмінацію, обов’язково перевіряйте сертифікати, цілісність і склад конструкції: лампочки мають міцно триматися в гніздах, вилка і шнур надійно з’єднані, а виріб зроблений із вогнетривкого матеріалу. Попросіть продавця включити гірлянду, щоби перевірити чи від тепла не з’являється різкий запах, не сильно нагрівається. Потужність має бути до 65 Вт, – зазначили у ЦГЗ.

Віддавати перевагу спеціалісти радять українським виробникам і з маркуванням державного стандарту, складу виробу, гарантійного терміну. Однак найбезпечніше — виготовити новорічний декор своїми руками.

Джерело: ЦГЗ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-16 15:32:22

Магазин Автозапчастин м.Ніжин