Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Можливе довічне позбавлення волі: в Україні посилили покарання за випалювання сухої рослинності

Можливе довічне позбавлення волі: в Україні посилили покарання за випалювання сухої рослинності

В Україні спалення сухої рослинності в умовах дії режиму воєнного стану прирівняли до диверсії (стаття 113 ККУ, — ред.), тобто злочину проти основ національної безпеки України, та відповідно посилили відповідальність за такі дії.

Про це повідомляє ГУ ДСНС в Чернігівській області на своїй сторінці у Facebook.

Такі зміни внесли до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року.

Зокрема, стаття 113 викладена в наступній редакції:

Стаття 113. Диверсія

Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів ( зокрема і сухої рослинності) або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, – караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Нагадаємо, починаючи з 4 березня 2021 року в Україні штрафи за випалювання трави і сміття складали від 3 060 до 6 120 гривень для громадян і від 15 300 до 21 420 на посадових осіб.

Фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
10.05.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь