Україна і світ

“Можливість, напевно, є”, – Разумков щодо перспектив розпуску Ради Зеленським після розвалу коаліції

“Я думаю, що це, в першу чергу, пов’язано з бажанням відстрочити які-небудь дії, пов’язані з проведенням виборів”, – каже радник новообраного президента, коментуючи вихід НФ з коаліції

Джерело: 112.ua

"Можливість, напевно, є", - Разумков щодо перспектив розпуску Ради Зеленським після розвалу коаліції

Припинення діяльності коаліції “Європейська Україна” у Верховній Раді після виходу з неї фракції “Народний фронт” пов’язано, насамперед, з бажанням відстрочити які-небудь дії, пов’язані з проведенням дострокових парламентських виборів. Таку думку висловив радник новообраного президента Володимира Зеленського з політичних питань Дмитро Разумков, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Я думаю, що це, в першу чергу, пов’язано з бажанням відстрочити які-небудь дії, пов’язані з проведенням виборів. Але в даній ситуації потрібно жити за законом і чинити за законом. І хотілося б, щоб все-таки в Україні був парламент, який буде повністю легітимний, і до рішень якого не буде виникати ніяких питань, як держави, в тому числі, у виборців, так і у наших зарубіжних партнерів”, – пояснив Разумков.

Разумков вказав, що “важко вийти з того, що припинило своє існування, фактично, кілька років тому”, тому що відсутність 226 депутатів в коаліції, на думку команди Зеленського, є підтвердженням того, що коаліція вже не існує.

Відповідаючи на питання про те, чи можливий все-таки розпуск Верховної Ради, Разумков зазначив: “Я думаю, що можливість, напевно, є, виходячи з того, що я сказав. А буде це відбуватися – залежить від юридичних передумов і запитів українського народу та суспільства, яке хотіло б бачити злагоджену роботу влади”.

Як повідомлялося, сьогодні вранці спікер Ради Андрій Парубій заявив про припинення існування коаліції “Європейська Україна” після виходу з неї фракції “Народного фронту”. Він також закликав почати обговорювати створення нової коаліції.

Таким чином, припинення діяльності чинної коаліції позбавляє Зеленського можливості розпустити парламент. Очікується, що чергові вибори у Верховну Раду пройдуть цієї осені.

Нагадаємо, відповідно до ст. 90 Конституції України, президент має право достроково припинити повноваження Верховної Ради, якщо:

– протягом одного місяця у парламенті не сформовано коаліцію депутатських фракцій;

– протягом 60 днів після відставки Кабміну не сформовано персональний склад уряду;

– протягом 30 днів однієї чергової сесії не розпочинаються пленарні засідання.

“Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради приймається президентом після консультацій з головою ВРУ, його заступниками та головами депутатських фракцій у Верховній Раді”, – йдеться у Конституції.

Разом з тим, повноваження парламенту не можуть бути достроково припинені президентом в останні шість місяців строку повноважень Верховної Ради.

Джерело: www.112.ua