Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МОЗ розповіло, як використання е-рецепту стримує розвиток антибіотикорезистентності

Понад мільйон е-рецептів на антибіотики: як використання цифрового інструменту допомагає стримувати розвиток антибіотикорезистентності.

Що таке антибіотикорезистентність

Антибіотикорезистентність — це процес, за яким бактерії залишаються стійкими до ефекту антибіотиків, що ускладнює лікування інфекції. На думку експертів ВООЗ, причиною хвилі антибіотикорезистентності у всьому світі є безконтрольне застосування антибіотиків без призначення лікаря.

Одним із основних інструментів стримування пацієнтів є електронний рецепт. Саме тому в Україні з серпня минулого року антибіотики доступні лише за цифровим документом.

Зараз дивляться

Е-рецепт як спосіб оцінки ефективності медичної допомоги

Е-рецепт — це цифровий аналог паперового рецепта, який створюється, зберігається і передається з використанням медичної інформаційної системи до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Наразі там сформовано понад 1 млн електронних рецептів на антибактеріальні ліки.

Ці дані дозволяють аналізувати особливості використання антибіотиків для діагностики та етапів лікування, оцінювати якість та ефективність медичної допомоги,  а також прогнозувати дефіцит препаратів у разі кризи або загрози для громадського здоров’я.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 15:55:14