Україна і світ

“Мовний закон”: Угорщина сподівається на Зеленського у вирішенні проблем нацменшин

У МЗС Угорщини сподіваються, що Зеленський буде сприяти відновленню дружніх відносин між країнами

Джерело: 112.ua

"Мовний закон": Угорщина сподівається на Зеленського у вирішенні проблем нацменшин

міністерство закордонних справ Угорщини після підписання президентом Петром Порошенком “мовного закону” заявив, що сподіваються на вирішення проблемних питань” новообраним президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

“Ми зацікавлені у відновленні врівноважених і дружніх відносин між Угорщиною та Україною, і сподіваємося, що новообраний президент буде відкрито до цього”, – йдеться в заяві.

Новини за темою: Порошенко закликав Зеленського дотримуватися букви закону про українську мову

Угорські дипломати назвали закон “відповідним духу Петра Порошенко”, і висловили надію, що з новообраним президентом Володимиром Зеленським зможуть зважитися “проблемні питання” щодо угорської нацменшини в Україні.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада 278 голосами народних депутатів ухвалила закон про державну мову. За словами голови фракції БПП, “тексту законопроекту ніхто не бачив”.

14 травня депутати відхилили чотири проекти постанов, які не дозволяли спікеру парламенту підписати документ і передати на підпис президенту. Тоді ж спікер парламенту Андрій Парубій підписав законопроект.

15 травня документ підписав глава держави Петро Порошенко. А 16 травня документ офіційно вступив в силу. 

Новини за темою: Соціологія: 12% українців вважають, що не потрібно вивчати російську мову в українських школах

Мовний закон – це вже не перше розбіжність між Україною та Угорщиною. Так, 28 вересня 2017 року в силу вступив український закон про освіту. Його норма з приводу державної мови освіти викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном. В першу чергу із-за цього значно загострилися відносини між Україною та Угорщиною. Глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш назвав закон про освіту “полуфашистским” і заявив, що Угорщина продовжує наполягати на внесенні змін до нього, мотивуючи це порушенням прав нацменшин нинішньою українською владою, з якою Угорщина “не змогла спілкуватися”.

 
Джерело: www.112.ua