Україна і світ

Мовний закон – це злочинний акт по відношенню до населення російськомовної України, – експерт

Джерело : www.112.ua

Скріншот відео

Прийняття законопроекту № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної” – це злочинний акт по відношенню до населення переважно російськомовної України. Так вважає експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Андрій Видишенко.

“Це злочинний акт по відношенню до населення переважно російськомовної України з боку представників відверто збиткового режиму, що має незначну підтримку в суспільстві. Грубо зневажаючи 24-ту статтю Конституції України, даний законопроект різко обмежує використання як української мови, так і мов національних меншин, і запроваджує тотальну дискримінацію громадян за мовною ознакою, тим самим завдаючи непоправної шкоди як державі, так і суспільству”, – написав політолог на своїй сторінці в Facebook.

Видишенко зазначив, що також очевидно протиріччя законопроекту Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і Пакту про економічні, соціальних і культурних правах, стороною яких виступає держава Україна; Хартії захисту регіональних мов; 10-ої статті Конституції України, яка гарантує свободу використання і розвиток російської мови; 34-ій статті Конституції України, яка гарантує свободу використання і поширення інформації будь-якою мовою; 53-ій статті Конституції України, яка гарантує можливість навчання рідною мовою. “Спроба витіснення російської культури саморазрушительна для суспільства України. Населення України намагаються зробити жертвою пасіонарного меншини з деструктивною по своїй суті і відверто збиткової ідеологією”, – додав експерт.

Як повідомлялося, чотири депутати від “Опозиційної платформи – За життя” зареєстрували постанову, забороняє спікеру Верховної Ради підписувати мовний закон.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-30 10:07:33

Close