Україна і світ

Мотор Січ продавала Ірану двигуни, які встановлюють на російські вертольоти Ка-52 — Схеми

Українське підприємство Мотор Січ під керівництвом В’ячеслава Богуслаєва роками співпрацювало із іранськими компаніями.

Про це розповідають журналісти Схем.

У розпорядженні Схем є документи, які свідчать про те, що Мотор Січ продавала підприємствам Ірану товари подвійного використання, а саме: авіаційні двигуни АІ-9 та ТВ3-117.

Зараз дивляться

Такі двигуни встановлюють і на невеликі транспортні літаки, і на військові гелікоптери, наприклад, типу Ка-52 (Алігатор), які використовує Росія у війні проти України.

Іранські підприємства на той час вже були під санкціями США та ЄС, але ще до запровадження обмежень Україною.

Одна з іранських компаній з санкційного списку Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) пов’язана з військово-промисловим комплексом Ірану. Ця компанія з іншим підсанкційним підприємством, причетні до розробки дронів Shahed-171 та Shahed-136, якими армія РФ завдає ударів по українських містах.

Основні партнери Мотор Січ в Ірані:

  • Design and Manufacturing of Aeroengines (DAMA), вона ж Turbine Engine Manufacturing Industries (TEM);
  • Iran Aircraft Industries (IACI);
  • Іран Aircraft Manufacturing Industrial Company (HESA).

DAMA

У червені 2021 року у Мінську керівник іранської DAMA Хусейн Насір зустрічається із представником білоруської держкомпанії Бєлвнєшпромсєрвіс – генеральним директором Олександром Кучинським, та українського підприємства Мотор Січ – начальником департаменту зовнішньоекономічної діяльності Олегом Дзюбою.

Мотор Січ – виробник двигунів; білоруська компанія – посередник, бо діють міжнародні санкції, а DAMA – покупець.

Схеми

Варто зазначити, що білоруська фірма-посередник в США вже давно під санкціями за торгівлю з військово-промисловим комплексом Сирії та Ірану.

Iran Aircraft Industries (IACI)

Фірма IACI пов’язана з державним військово-промисловим комплексом Ірану – надає послуги з технічного обслуговування та капітального ремонту військових вертольотів і літаків. Під час співпраці із Мотор Січчю була під численними західними санкціями.

Iran Aircraft Industries знаходиться у списку РНБО.

За даними Схем, іранська компанія Design and Manufacturing of Aeroengines є підставною. Вона здійснювала таємні закупівлі для авіапромисловості Ірану – для Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company (HESA).

Проти HESA з 2008 року санкції ввели США, з 2010 року – Євросоюз. Згодом низка інших країн – Японія, Британія, Австралія, Канада та Південна Корея.

За інформацією Управління контролю за іноземними активами США, ця компанія причетна до розробки ударних дронів Shahed-136, якими Росія найчастіше обстрілює Україну.

HESA також в санкційному списку РНБО і згадується у робочій кореспонденції Мотор Січі.

Схеми

Нагадаємо, що колишній президент Мотор Січі Богуслаєв перебуває у СІЗО Києва до 6 квітня.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-24 18:59:12

Магазин Автозапчастин м.Ніжин