Місто і регіон

«Море» пилу і постійний шум: як живеться людям біля Ніжинського жиркомбінату. Фото і відео

Будівельні матеріали м.Ніжин

До редакції сайту uezd.com.ua звернулись жителі будинків, що межують з ПАТ «Ніжинський жиркомбінат».

Цю тему в Ніжині підіймали не один раз, але проблема залишилась.

Звичайно те, що підприємство працює, а тим паче у військовий час, є величезним плюсом і надходженням податків. Але мешканцям ближніх будинків до заводу справді не позаздриш.

Перша проблема – це велика кількість пилу. Він летить прямо на вулицю, де ходять і їздять люди. Деколи потрібно закривати очі і затамовувати подих, щоб пройти по вулиці. І далі пил «мандрує» прямісінько на подвір’я і в будинки місцевих мешканців.

Ось таким пилом вкривається все довкола за лічені години:

Пил від заводу на вікні будинку
Пил на вимитому автомобілі після однієї ночі на вулиці

«Помили автомобіль увечері, а зранку дивимось, що все авто покрив шар пилу. На землі його особливо не видно, а, наприклад, на підвіконники в будинку дуже гарно видно. Вікна неможливо відкривати надовго влітку», — розповідає місцева жителька.

Тобто люди кожен день дихають пилом. Вихід звичайно є, це фільтри, які мають бути на заводі й очищувати викиди, що йдуть у повітря.

На фоні чутно і гудіння заводу

Друга проблема – шум і постійне гудіння. Це відчуває весь район, але з тим, що відчувають жителі навколишніх будинків, просто не порівняти. Зараз гудіння стало ще потужнішим. Наче ось-ось злетить літак, але залишається на місці і гуде.

«З’явився ще якийсь новий шум, який нагадує виття сирени, ми навіть спочатку плутали з сигналом тривоги. Тож тепер постійно живемо з власною безкінечною сиреною», — говорить місцева мешканка.

Жителі постійно спілкуються з директор заводу, результат звичайно є, людей чують, але особливого ефекту це не дає. Тому люди будуть звертатися до міського голови Ніжина Олександра Кодоли за допомогою.

Виробництва і заводи дуже важливі для всіх нас, але їхня робота має базуватись не тільки на прибутку, а й на безпечності для довкілля і людей.

Надіємось, що проблеми все ж вирішать. Завод буде працювати, а люди будуть дихати чистим повітрям і спати вночі.

Наталія Кисіль

Фото і відео надали місцеві жителі

Джерело: uezd.com.ua
2022-06-27 10:28:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин