Україна і світ

Молчанов: Заяви Філарета свідчать про зміцнення розколу всередині ПЦУ

Молчанов: Заяви Філарета свідчать про зміцнення розколу всередині ПЦУ

Заяви Філарета свідчать про зміцнення розколу всередині Православної церкви України. Про це заявив журналіст Юрій Молчанов в ефірі телеканалу Newsone.

Джерело: 112.ua

“Я сподіваюся, що це покладе нарешті край тим діям, які відбувались на тлі утисків віруючих Української православної церкви Московського патріархату. Оскільки це протистояння було, є і на превеликий жаль, навіть зі зміною влади, в деяких місцях продовжує здійснюватися”, – зазначив він.

У той же час Молчанов додав, що за великим рахунком Філарет прав. “Правий в тому плані, що, дійсно, з Томосом Україна не отримала ніякої автокефальної церкви, вона не придбала самостійну церкву. У нас просто з’явилася ще одна церковна юрисдикція, яку сміливо можна назвати Православною церквою України Константинопольського патріархату”, – зазначив журналіст.

Він також вважає, що проект Томосу був створений дуже поспішно, “буквально висмоктаний з політичної доцільності і абсолютно політичний проект”. “І Православна церква України – це політичний проект колишнього президента Петра Порошенка. Вона зараз розвалюється, при чому не розвалюється силами Москви, як комусь хотілося б сказати. А зовсім внутрішніми силами. Оскільки Філарета можна дорікнути усім, чим завгодно, крім одного – служінню ФСБ або Росії”, – констатував Молчанов.

Раніше Філарет заявляв, що Порошенко втручався в обрання предстоятеля Православної церкви в Україну, щоб її очолив митрополит Вінницький Симеон.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua