Україна і світ

Могеріні: ЄС вживає кроків для захисту свободи преси в Україні

Голова європейської дипломатії пообіцяла порушити це питання під час переговорів з міністрами закордонних справ, у тому числі з головою українського МЗСЄвропейський Союз вживає кроків для захисту свободи преси в Україні. Про це заявила високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні під час дебатів у Європарламенті щодо ситуації в Україні.

“Я б хотіла сказати декілька слів про те, що ми робимо дії з метою захисту меншин в Україні, а також свободи преси, яка є частиною нашої постійною роботою з різними інституціями України і громадянським суспільством”, – заявила вона.

Могеріні зазначила, що до питань, які порушували євродепутати, спрямовано пильну увагу.

“І щоб гарантувати вам, що всі ваші зауваження, пропозиції стосовно різних тем і питань щодо підтримки реформаційних процесів в Україні або ж мінських домовленостей, вирішення конфлікту, я повідомляю, що їх буде згадано в наших переговорах з 28 міністрами країн – членів ООН у понеділок. Переважно – з українськими колегами, оскільки міністр закордонних справ приєднається до нас”, – заявила вона.

Також вона подякувала європарламентарям за взаємодію в різних питаннях щодо не тільки України, а й оборони і безпеки інших країн, оскільки строк виконання нею повноважень добігає кінця.

Нагадаємо, під час дебатів євродепутат від Великої Британії, член міжпарламентського комітету асоціації Україна – ЄС, член підкомітету з прав людини Європарламенту Нейтан Гілл заявив про зростання в Україні тиску на пресу.

Як відомо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позбавила телеканал “112 Україна” цифрових ліцензій на мовлення. Канал продовжує мовлення і є в доступі для своїх глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Міжнародна редакційна рада телеканалу “112 Україна” розцінила рішення Нацради як упереджені та політично мотивовані дії регулятора, наслідком яких є подальший наступ на права журналістів та обмеження свободи слова в Україні.

У зв’язку зі сформованою ситуацією телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK звернулися з відкритим листом до лідерів країн Європейського Союзу, голів керівних органів ЄС та профільних міжнародних організацій у зв’язку з тиском на свободу слова в Україні.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close