Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Мобільний додаток може виявити ранні ознаки деменції – дослідження

Мобільний додаток допоможе виявити на ранній стадії лобово-скроневу деменцію, руйнівний неврологічний розлад, що часто виникає у середньому віці.

До такого висновку дійшла група вчених Каліфорнійського університету, які опублікували результати дослідження в журналі JAMA Network Open.

Що таке лобово-скронева деменція

Додаток для смартфонів дозволяє збирати дані про стан пацієнтів з лобово-скроневою деменцією (ЛСД) , захворювання, яке часто проявляється до 60 років, причому до 30% випадків це пов’язано з генетикою.

Зараз дивляться

Найбільш поширені причини різких змін особистості можуть проявлятися у вигляді відсутності емпатії, апатії, імпульсивності, соціально та сексуально невідповідної поведінки.

Одні симптоми впливають на рух, інші – на мовлення та розумові здібності, саме цей варіант діагностували у відомого актора Брюса Вілліса. Інколи деменція викликає сплески творчості.

— Більшості пацієнтів деменцію діагностують на пізній стадії захворювання, оскільки у молодому віці симптоми помилково приймають за психічні розлади, — сказав один з авторів дослідження Адам Боксер.

Деменцію важко діагностувати

Дослідники спостерігали за 360 учасниками, які взяли участь у поточних дослідженнях. 60% з них були носіями генів деменції, у яких ще не розвинулися симптоми, 20% —  мали ранні ознаки захворювання і 21% — з підтвердженим діагнозом.

Проблеми з ранньою діагностикою ускладнюють дослідження цієї патології, тому науковці вирішили розробити мобільний додаток на основі тестів на ходьбу, рівноваги, рухів та голосу.

Це дозволило дослідникам виявити ранні ознаки деменції ще до появи перших симптомів лобово-скроневої деменції.

Таким чином, мобільні додатки можуть стати кроком уперед у ранній діагностиці та моніторингу небезпечного захворювання.

ДжерелоMedicalxpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 12:20:02