Україна і світ

Міжнародний морський трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків

Суд заявив, що не знайшов жодних підтверджень представленої РФ версії подій

Джерело: 112.ua

Міжнародний морський трибунал зобов'язав Росію звільнити українських моряків

Постійно діючий суд, створений згідно з Конвенцією ООН по морському праву, задовольнив вимоги України про тимчасові заходи, які повинна зробити Росія. Зокрема, суд зобов’язав РФ негайно звільнити полонених моряків і дозволити їм повернутися в Україну, повідомляє “Європейська правда”.

“Суд вважає за необхідне вимагати від Росії негайно звільнити три затримані українські кораблі “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу”, 24 затриманих моряків, і дозволити їм повернення в Україну”, – заявив голова трибуналу Пак Чжин Хен.

Рішення підтримали 19 суддів. Проти проголосував один – російський суддя Колодкін.

Росія не відправила на слухання свого офіційного представника, а також відмовилася надавати матеріали для слухання, однак згідно чинному міжнародному праву все одно зобов’язана виконувати прийняті судом рішення.

У суді зазначили, що не знайшли підтвердження російської офіційної версії про військової провокації з боку України.

“Таємне вторгнення українських моряків, на якому наполягає Росія, здається трибуналу дуже малоймовірним”, – зазначається в рішенні суду.

Суд також погодився з тим, що Україна вичерпала всі доступні можливості домовитися з Росією без звернення до суду.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора “Лефортово”. Крім того, трьох поранених при обстрілі росіянами українських моряків було переведено до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула всім українським полоненим морякам звинувачення в незаконному перетинанні кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Джерело: www.112.ua