Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Шойгу та Герасимова

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника Генштабу армії РФ Валерія Герасимова.

Про це повідомила пресслужба Міжнародного кримінального суду.

Ордери на арешт Шойгу і Герасимова: що відомо

Шойгу і Герасимова звинувачують у ймовірних міжнародних злочинах, скоєних у період щонайменше з 10 жовтня 2022-го до 9 березня 2023-го.

Зараз дивляться

— Кожен із них, як стверджується, несе відповідальність за воєнний злочин, що полягає у здійсненні нападів на цивільні об’єкти, воєнний злочин, що полягає у заподіянні “надмірної ненавмисної шкоди” цивільному населенню або шкоди цивільним об’єктам, а також злочин проти людяності, що полягає у нелюдських діях, передбачений статтею Римського статуту, – йдеться у повідомленні.

Під “надмірною ненавмисною шкодою” мається на увазі порушення принципу пропорційності. Тобто росіян звинувачують у тому, що, цілячи у військові об’єкти, боєприпаси призвели до загибелі цивільних та завдали руйнувань цивільним об’єктам.

Обидва ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих стороною обвинувачення.

У палаті досудового розслідування вважають, що є достатні підстави вважати, що обидва підозрювані несуть відповідальність за ракетні удари, завдані російськими ЗС по українській енергетичній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.

Протягом цього періоду ЗС РФ здійснили велику кількість ударів по електростанціях та підстанціях у різних місцях України.

Ордер на арешт від МКС означає, що тепер російські командувачі можуть бути затримані та передані до суду у 124 країнах, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року МКС видав ордери на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого при президенті Росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 13:56:33