Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Між нами дистанція: Денис Іванов про проросійську позицію Каннського кінофестивалю

Кінопродюсер Денис Іванов розповів про дещо проросійську позицію Каннського кінофестивалю та про українських представників, які, незважаючи ні на що, використовують шанс представити нашу країну та розповісти про війну.

17 травня у Каннах розпочнеться 75 кінофестиваль. Цього року організатори вирішили присвятити його Україні, а також заявили, що не допустять до участі росіян. Проте чим ближче до фестивалю, тим більше з’ясовується, що російські представники там будуть. Так, наприклад, свій фільм представить Кирило Серебренніков.

Ба більше, в 2022 році Каннський кінофестиваль відкриє фільм із провокаційною назвою Z.


– І я, і мої колеги були вражені тим, що кінофестиваль відкриє стрічка з такою назвою. Об’єктивно, фільм не має жодного відношення до ситуації, що відбувається в нас. Цей фільм про зомбі, рімейк на аніме. Ба більше, режиссер Мішель Азанавічус має абсолютно проукраїнську позицію, – сказав Іванов.

Денис зізнався, що все ж таки написав листа Мішелю з приводу назви фільму, оскільки наразі вона прирівнюється до фашистської свастики під час Третього рейху.

– Він відповів, що в них була дискусія, але вони вирішили не робити літеру Z власністю російських пропагандистів… Не знаю, можливо, у нас занадто велика дистанція між Україною, Францією та Каннами, – зазначив Іванов.

Щодо Серебреннікова, український кінопродюсер пояснив, що кінофестиваль заявив про те, що не запрошуватиме російських делегацій, але їхні опозиційні режисери будуть.

– Він втретє бере участь у Каннському кінофестивалі, вони його вважають політичним ув’язненим і не бачать жодної проблеми… Навіть те, що його фільм профінансовано російським підприємцем Романом Абрамовичем. Це не дало їм поняття, що наразі він є недоречним, – зазначив Іванов.

Іванов зазначив, що на Каннський фестиваль потрапив український фільм Бачення метелика Максима Наконечного – стрічка про російсько-українську війну. Денис вважає, що голос нашої країни буде чутись доволі потужно та голосно.

Також буде велика програма українських проектів.

Зазначимо, що в 2022 році Каннський кінофестиваль розпочнеться 17 травня та триватиме до 28 травня.

Фото: Денис Іванов


Між нами дистанція: Денис Іванов про проросійську позицію Каннського кінофестивалю
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-18 10:58:44

Магазин Автозапчастин м.Ніжин