Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Місяць без води, два тижні без хлібу: жителі села на Чернігівщині заблоковані снігом

Місяць без води, два тижні без хлібу: жителі села на Чернігівщині заблоковані снігом

Жителі Дробишева Новгород-Сіверського району, розташованого за десять кілометрів від райцентру, заблоковані снігом.

В село не доїде ані пожежна, ані швидка. Від села до чищеної від снігу траси людям потрібно добиратися два-три кілометри пішки півметровими сніговими заметами, повідомляє Суспільне.

Житель села Михайло Гармаш у заплічному рюкзаку несе від траси хліб в село. Цю дорогу не чистили за зиму жодного разу. Через снігові замети до жилих хат добиратися більше кілометра.

Зі слів чоловіка, у попередні роки цю доріжку чистили трактором. Цього року – ні.

В самому селі дорога також не чищена. Є стежки, від хати до хати, які зробили самі жителі.

Жилі двори один від одного – на відстані 300-500 метрів. Інші хати скупили дачники, що приїздять сюди на літній сезон. Михайло називає себе одним з наймолодших жителів цієї частини села. Він – 1965-го року народження.

У колонках місяць нема води від середини січня. А колодязів тут ніколи не було, бо ця частина села стоїть на кручі над Десною, до ґрунтових вод не дістатись.

Місяць без води, два тижні без хлібу: жителі села на Чернігівщині заблоковані снігом

Брат Михайла Віктор топить сніг, який набирає у себе на городі.

Брати доглядають свою матір після інсульту. Речі доводиться прати кілька разів на день. Віктор каже, є пральна машинка, підведена вода, але фактично її немає.

«Коли не було води, не було снігу, ходили до річки за водою. Тут метрів 30-40 вертикалі (обрив над річкою, – ред.)», – зазначив Михайло Гармаш.

Нерозчищений сніг заблокував і доступ рятувальних служб, і поставку продуктів, каже мешканець села Валерій Аксьоненко.

Магазин, який належав райспоживспілці, закрили два тижні тому. Тепер продукти жителі села купують у райцентрі, за десять кілометрів звідси. Але добиратися до нього два-три кілометри пішки сніговими заметами. На автодорозі можна сісти в автобус до Новгорода-Сіверського.

Місяць без води, два тижні без хлібу: жителі села на Чернігівщині заблоковані снігом

Село Дробишів належало до Команської сільської ради. З нового року, зі створенням ОТГ, сільрада стала старостатом. Однак, старости сюди ще не призначили. За словами Новгород-Сіверської міської голови Людмили Ткаченко, в старостаті є працівники, які мають повідомляти про такі ситуації в селах, є директор комунального господарства. Про те, що в селі нема води, дізналась вчора.

«Директор комунального підприємства не повідомляла. Я не розумію для себе теж, чому місяць не озвучувалася проблема перед міською владою про відсутність водопостачання в селі. Що в наших силах було, ми вже все перебрали, все переробили, всю технічну, всю електричну частину. Це поки сам прорив не вийде назовні… Там 50% дачного населення – двори закриті, замкнені. Ми не можемо це побачити.. Чекати, тільки чекати», – сказала Ольга Шинкарецька, директорка комунального підприємства Команської сільської ради.

Щодо очищення дороги до села і по селу від снігу, Людмила Ткаченко сказала, що це мало зробити агропідприємство, яке орендує землі у селян.

«На території Команської, колишньої сільради працює такий агроінвестор "Вінкор". З ним була домовленість про те, що він нам допоможе в розчищенні доріг, але то техніка зламана, то відсутність її. Ми так і не зрозуміли причину. Ми звернулися до підприємства "Новгород-Сіверські аграрні інвестиції", і нам допомогли», – каже Людмила Ткаченко.

Також вона сказала, знайшли приватного підприємця, який завозитиме продукти в село.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
17.02.2021