Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Міський голова Ніжина зустрівся з особовим складом добровольчого загону. Обговорювали наболіле

Вчора, 14 квітня, Ніжинський міський голова Олександр Кодола зустрівся з особовим складом добровольчого загону терборони. На заході також були присутні секретар міської ради Юрій Хоменко, заступник міського голови Сергій Смага, керівник загону Руслан Костриця. Цієї зустрічі дійсно потребували і місцева влада, і представники добровольчого загону, адже обом сторонам було що сказати.

Розпочали з болючого. Останнім часом у соцмережі лунають різного роду звинувачення на адресу місцевої влади. Зокрема, і про те, що влада нібито «не сприяє узаконенню загону». Через це представники добровольчого загону не можуть отримати відповідні довідки і зарплату на підприємствах, де вони працювали до війни.  

Руслан Костриця вкотре нагадав, що загін утворювався на ДОБРОВОЛЬЧИХ засадах. Зарплату ніхто нікому не обіцяв. Хто хотів отримувати гроші, соціальні гарантії, мав право записатися до Збройних Сил України. Сьогодні перед керівництвом міста і добровольчого загону стоїть інша задача – добитися від відповідних служб офіційного визнання командира загону і, відповідно, отримання статусу повноцінного військового формування.

Зі слів Р. Костриці, звинувачення місцевої влади Ніжина у тому, що вона «не сприяє узаконенню загону», не відповідає дійсності. Міський голова Олександр Кодола особисто займається вирішенням даного питання. І є шанс, що справедливість переможе. А це надасть зовсім інші можливості для представників загону.

Дуже важко відразу переконати у чомусь невдоволену людину. Спочатку потрібно дати їй можливість «випустити пару». Саме таку тактику обрали представники місцевої влади, надавши змогу виговоритись всім охочим.

Серед болючих проблем – несправедлива видача гуманітарної допомоги, нестача пального, відсутність нормального харчування, бронежилетів і, зрозуміло, відсутність заробітної плати.

Один з добровольців висловив свою чітку позицію: «Так, гроші нам ніхто не обіцяв. Хіба ми про це думали у перші хвили війни? Кожен з нас думав про те, як скоріше отримати зброю і стати на захист своєї землі і сім’ї. Але ж багато чоловіків втекли з міста, району. Сьогодні, коли ворог відступив, ми згадали про виплати і соціальні гарантії, тому що у нас є сім’ї».

«Честь і хвала вам, хлопці, і всім тим, хто не втік і взяв до рук зброю, щоб обороняти рідний Ніжин! Саме сьогодні 50-й день війни. І ви продовжуєте виконувати свої обов’язки — охороняєте критичну інфраструктуру міста. У Чернігові під час бойових дій половина чоловіків втекли – не було кому ремонтувати тепло- та енергомережі. Ми разом з вами на 99% впоралися із задачею життєзабезпечення міста. Лише кілька разів ніжинці по 2-3 дні або навіть лічені години перебували без опалення, світла, води та зв’язку, і то комунальні служби намагалися максимально швидко відновити всі комунікації», — зауважив міський голова Олександр Кодола.

Очільник Ніжина згадав, як розпочався той страшний ранок 24 лютого. Як російські окупанти обстріляли Ніжинський аеродром, де загинули 5 людей. Як почалася паніка серед населення: утворилися величезні черги біля маркетів, аптек і банкоматів. Як нещодавно призначений начальник Ніжинського відділу поліції втік з міста, і місцева влада змушена була формувати групи з активістами, аби не допустити мародерства. Як у перші години об’єдналися «афганці», учасники АТО, спортсмени,  інші небайдужі ніжинці, аби протистояти ворогу. Як реальну відсіч окупантам дала наша інженерно-військова частина під командуванням Миколи Кушніра. І ці люди – справжні герої, які живуть серед нас. І вже згодом ситуація почала налагоджуватися, поступово приходило розуміння того, ЩО та ЯК робити.

Відповідно, постало питання створення добровольчого загону Ніжинської територіальної громади. Перед керівником даного формування Русланом Кострицею була поставлена непроста задача – ОБ’ЄДНАТИ в єдиний організм всіх тих, хто мав бажання допомагати захищати рідне місто. І таких охочих виявилося чимало – близько 2 тисяч.

Представники добровольчого загону охороняли під час війни 50 об’єктів критичної інфраструктури (нині їх залишилося 20), патрулювали вулиці. З поставленою задачею добровольці впоралися на «відмінно».

На всі порушені на зустрічі питання представники влади надали чіткі відповіді.

Щодо гуманітарної допомоги, харчування. Їх надавали за складеними командирами списками.

«Щодня на нараді ми спілкуємося з керівниками військових формувань, запитуємо, чим допомогти. Особисто я не знаю, де харчується кожен з вас. Існує певна вертикаль влади: ми намагаємося забезпечувати всі потреби згідно із проханнями командирів», — підкреслив міський голова О. Кодола.

Очільник міста зазначив, що наразі у Ніжині роздано понад 4 тисяч пакунків гуманітарної допомоги, яка весь цей час прибувала від друзів з-за кордону, Західної України. Фури з даним вантажем оплачувала міська рада, а це чималі кошти.

Наразі гуманітарку отримали соціально незахищені верстви населення, лікарі, ветерани – приміром, є люди, які місяць були без пенсії. Наразі вже готуються пакунки з гуманітаркою і для добровольчого загону. За можливості її надаватимуть добровольцям частіше.

Пальне. З 24 лютого його до Ніжина не завозили. Тільки нещодавно ситуація стабілізувалася. Тому під час військових дій пальне у першу чергу видавалося  на потреби ЗСУ, медустанов, підприємств, які забезпечували життєдіяльність міста.

Бронежилети. Варто припинити спекуляції на цю тему, адже жодного разу до міста через міську раду бронежилети не заїжджали!

Зарплата. Як неодноразово підкреслювалося, у ДОБРОВОЛЬЧИХ формуваннях вона не передбачена. Виплатити зарплату представникам загону Ніжинської громади з міського бюджету не можна за законом. Люди зможуть отримати зарплати за місцем роботи, коли загін придбає статус повноцінного військового формування. Охочі зможуть оформити контракти.  

Як зауважив О. Кодола, у міському бюджеті – через те, що під час війни не працювали бізнес і підприємства, через те, що не надходять 7 видів податків — збитків на 102 млн гривень.

«Так ми існуватимемо надалі чи ні?» — це було одне з головних запитань, на яке хотіли почути відповідь представники добровольчого загону.

«Так, існуватимемо. Адже війна ще закінчилася. Ніхто не знає, чого чекати від підступного ворога», — зазначив керівник загону Руслан Костриця.  

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-04-15 23:48:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин