Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Міська влада гальмує зведення Меморіалу Небесній Сотні у Чернігові – активісти

Міська влада гальмує зведення Меморіалу Небесній Сотні у Чернігові - активісти

Чернігівська влада робить усе, аби «зам`яти» спорудження у місті Меморіалу Героям Небесної Сотні.

Такої думки дійшли учасники онлайн-дискусії «Євромайдан у регіонах: Чернігів», яку 13 квітня на своїй сторінці у Facebook організував Національний музей Революції Гідності.

За створення Меморіалу активісти борються ще з 2015 року, коли відбулися перші громадські слухання з цього приводу.

«З тих пір влада робить усе можливе, аби це питання якось зам`яти чи узагальнити. Ми вимагали, аби окремо був меморіал загиблим воїнам АТО, окремо – Небесній Сотні. Але це намагаються розмазати» в меморіал усім захисникам України, які могли існувати. І навіть його не можуть поставити. Адже єдиний проект, що переміг у конкурсі, скасував мер. Тому дуже складно з пам`яттю про Небесну Сотню в Чернігові», – розповіла координаторка Громадського сектору Євромайдану в місті Ольга Палькова-Свірчевська.

Міська влада гальмує зведення Меморіалу Небесній Сотні у Чернігові - активісти

Зволікання активісти пояснюють позицією міського голови Владислава Атрошенка.

«Мер, який 2014 року голосував за «диктаторські закони», досі не може вимовити назву чернігівської площі героїв Небесної Сотні. Каже про якусь площу на розі двох вулиць. Йому це важко. Коли ж треба на якісь свята вийти, завжди відправляє своїх заступників. Вони йдуть, кладуть гірлянди, ставлять квіти і пишуть гарний пост», – констатувала волонтерка, координаторка Євромайдану в Чернігові, наразі голова чернігівського підрозділу ГО "Об’єднання добровольців" Світлана Здор.

Наразі на місці чернігівського Євромайдану, у сквері Попудренка, стоїть стела героям Небесної Сотні, яку 2014 року своїм коштом встановили учасники Революції Гідності. 2019-го влада узяла її на баланс міста.

Нагадуємо, наприкінці березня 2021-го міська рада оприлюднила ескізний проєкт реконструкції скверу Попудренка, який розробила харківська компанія «Сіті Дизайн» (автор – архітектор Ярослав Задорожний). Ним передбачено заміну старої стели на нову, скляну, з підсвічуванням. Поруч чиновники обіцяють встановити інтерактивне табло-тачскрін з інформацією про загиблих Героїв Революції Гідності та воїнів АТО. Наразі на сайті мерії триває онлайн-голосування за проєкт.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.04.2021