Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Місцеві вибори в умовах пандемії COVID-19: як це відбуватиметься

Місцеві вибори в умовах пандемії COVID-19: як це відбуватиметься

Як проходитимуть місцеві вибори в умовах пандемії COVID-19? Як голосуватимуть ті, хто перебуває на самоізоляції? Хто фінансуватиме заходи безпеки на виборчих дільницях?

Про це розповів начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апарату Чернігівської ОДА Валерій Білоокий під час брифінгу сьогодні, 21 жовтня.

Так, цієї неділі, 25 жовтня, в Україні пройдуть місцеві вибори. Громадяни обиратимуть депутатів районних, сільських рад, селищних і міських голів. Крім того, на Чернігівщині також відбудуться проміжні вибори народного депутата в 208-му одномандатному виборчому окрузі.

Як зазначив, Валерій Білоокий, виборчий процес вийшов на завершальну стадію, основні етапи відбулися: комісії утворені, кандидати зареєстровані, наразі проходить агітація, попередні списки та запрошення відділами ведення державного реєстру виборців були своєчасно всі передані, відповідно до встановлених строків, а на сьогоднішній день друкуються і підписуються уточнені списки, які 22 жовтня передадуть ДВК, це вже будуть остаточні списки за якими люди будуть голосувати.

Він також додав, що цьогорічна виборча кампанія ускладнилась коронавірусною пандемією. Але не дивлячись на всі складності та підвищення рівня захворюваності вибори відбудуться.

«Захворювання накладає певні складності, але є порядок проведення голосування, який затверджений  постановою №641, де прописані дії ТВК і ДВК, для проведення голосування» – зазначає Білоокий.

Також ЦВК на своєму офіційному сайті розмістила деталізовану інструкцію для членів виборчих комісій щодо здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів.

Також Білоокий розповів, про те як буде проходити голосування з врахуванням вищезазначених рекомендацій в умовах пандемії COVID-19.

По-перше, перед початком роботи ДВК, голова або заступник комісії, визначають відповідальну особу з членів комісії, яка буде відповідати за опитування всіх виборців, які прийдуть на виборчу дільницю, щодо стану здоров’я людини та проводитимуть температурний скринінг.

У разі виявлення у особи підвищеної температури понад 37, 2 або інших симптомів респіраторних захворювань, такій людині рекомендовано утриматись від відвідування приміщень виборчої комісії, приміщень для голосування та звернутись за медичною допомогою.

Але на кожній дільниці повинна стояти відокремлена кабінка і виборча скринька, щоб людина з вищезазначеними симптомами змогла проголосувати.

На вході до приміщень повинні бути облаштовані місця з дезінфікуючими засобами для рук, розміщені інформаційні плакати та зроблена розмітка для дотримання дистанції не менше 1 метра між виборцями.

У приміщенні для голосування рекомендується одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб, не враховуючи членів комісії.

Рекомендується не брати з собою дітей. Також забороняють використання на столах для бюлетенів тканини. Але кабінки залишаються такими як були, з тканиною.

Кожні дві години передбачено протирання поверхонь і кожні чотири години це вологе прибирання. І потирання і прибирання не зупиняє роботу комісій. Виборчі скриньки також оброблятимуться дезінфікуючими засобами.

Виборцям під час голосування необхідно дотримуватись всіх протиепідемічних заходів: обробка рук антисептиком перед входом і після виходу з ДВК, обов’язково бути в масці чи респіраторі, рекомендується мати власну ручку, а також мінімізувати час перебування на дільниці.

Після відвідування дільниці засоби індивідуального захисту (маску і рукавички) рекомендують залишити у контейнерах для відповідної утилізації.

Виборцям, які знаходяться на самоізоляції, в тому числі, які хворі на коронавірус, потрібно не пізніше 20:00 години 23 жовтня звернутись до ДВК і передати заяву та медичну довідку про стан здоров’я, що людина хоче проголосувати за місцем свого перебування, тобто вдома.

ЦВК рекомендує членам виборчої комісії, щоб мінімізувати ризики захворюваності, спершу визначитися та йти до тих виборців, які не здатні пересуватись самостійно або тимчасово, а потім вже йти до людей з підозрою на коронавірус та до осіб, які знаходяться на самоізоляції як контактні.

Члени виборчої комісії після відвідування таких хворих повинні маски та рукавички утилізувати і до кожного приходити в нових засобах індивідуального захисту.

Також передбачено, якщо виборець голосує вдома, за місцем свого перебування, то він самостійно в руках тримає паспорт, на прохання члена комісії перегортає сторінки, а також знімає маску для підтвердження особи.

Виборці, які голосують на дільниці пред’являють документ, який дає можливість голосувати та підтверджує особу – це паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України. Виборця, також можуть попросити зняти маску на безпечній дистанції для підтвердження особи.

Після закінчення голосування та процедури підрахунку голосів ДВК підлягає дезінфекції.

Всі протиепідемічні заходи згідно з постановою КМУ повинні забезпечувати за кошти з місцевих бюджетів.

На сьогоднішній день з місцевих бюджетів вже виділено 1 001 254 грн. на забезпечення протиепідемічних заходів на виборах.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
21.10.2020