Україна і світ

Мінрегіон пропонує обмежити відстань між межею суміжних ділянок і насадженнями

Дані нововведення стосуються нових власників присадибних ділянок

Джерело: 112.ua

Мінрегіон пропонує обмежити відстань між межею суміжних ділянок і насадженнями

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  пропонує встановити мінімальну відстань від межі суміжної земельної ділянки до насаджень. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відповідна норма міститься в проекті оновлених Державних будівельних норм “Планування та забудова територій”, який вже затверджено і буде оприлюднено найближчим часом.

Згідно з проектом ДБН, мінімальна відстань від межі суміжної земельної ділянки до кущів має становити 1 м, до стовбурів дерев – не менше 4-6 м в залежності від крони, але не менше половини її діаметра. Якщо крона дерева становить у середньому 10 м, відстань від межі сусідньої ділянки повинна складати не менше 5 м.

Також пропонується зобов’язати власників сусідніх садиб вживати низку заходів, наприклад, підрізати гілки дерев, що ростуть поруч з межею ділянки.

Нагадаємо, Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідності з їх призначенням.

Джерело: www.112.ua