Міноборони вперше долучилось до розробки Науково-технічної стратегії НАТО

Фахівці системи Міністерства оборони України вперше беруть участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії Північноатлантичного альянсу.
Як зазначають у пресслужбі МОУ, це стало можливим завдяки привілейованому членству нашої країни в Організації НАТО з науки та технологій (STO).
Науково-технічна стратегія є основним засадничим документом, що окреслює завдання, цілі Альянсу в цій сфері та механізми їх реалізації, а також визначає політику, яку впроваджуватиме Рада НАТО з науки та технологій у найближчі шість років.
Українські фахівці працюють над документом у тісній співпраці з представниками STO.
«Залученість наших фахівців засвідчує довіру та зацікавленість партнерів у більш тісній співпраці з науковцями системи Міноборони у сфері оборонних наукових досліджень і розробок. Консолідація зусиль та належна координація допоможе досягти прогресу в реалізації Науково-технічної стратегії НАТО», — зазначив директор Департаменту військової освіти і науки Володимир Мірненко.
Він зауважив, що формування спільної наукової бази знань та проведення заходів наукової дипломатії сприятимуть євроінтеграційним процесам та загальній взаємосумісності з Альянсом. Крім того, це дасть змогу поліпшити оборонні спроможності України завдяки спільним науковим здобуткам і технологічним новаціям.
STO — це допоміжний орган НАТО, що працює для задоволення науково-технічних потреб Альянсу та держав-партнерів шляхом створення та розповсюдження передових наукових знань, технологічних розробок та інновацій.
Як повідомляла АрміяInform, НАТО проведе інституційний аудит системи військової освіти в Україні.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-05-05 15:56:00