Україна і світ

Мінкульт України виключив зірку “Сватів” Федіра Добронравова з “чорного списку”

Зараз у списку 147 прізвищ

Джерело: 112.ua

Мінкульт України виключив зірку "Сватів" Федіра Добронравова з "чорного списку"

Міністерство культури України виключило актора Федіра Добронравова з переліку осіб, що загрожють національній безпеці України. Оновлений список оприлюднений на сайті міністерства.

Зараз у списку 147 прізвищ.

Прес-секретар Мінкульту Юлія Даценко в коментарі “Українській правді” повідомила, що актора виключено згідно з рішенням суду, яким Добронравову скасували заборону на в’їзд в Україну і дозволили знову ретрансляцію фільмів за його участю.

“У даному конкретному випадку ми отримали рішення суду, яке набуло чинності, і ми, виконуючи закон та рішення суду, скасували наказ про включення Добронравова до списку осіб, що загрожують національній безпеці України”, – зазначила Даценко.

“З 2014 року, коли почалася російська агресія щодо України, було вироблено чіткі механізми, за якими ми діємо. Ми отримуємо листа від СБУ і вносимо до цього списку. Ми не обговорюємо рішення СБУ: це їх компетенція та їх повноваження. У зворотному випадку – процедура та ж”, – підсумувала прес-секретар Мінкульту.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року Служба безпеки України заборонила Федору Добронравову в’їзд до України на три роки. Це пов’язане з тим, що російський актор неодноразово дозволяв собі публічні антиукраїнські заяви і підтримував анексію Криму, який він часто відвідував після окупації.

Слідом за СБУ до чорного списку актора вніс і Мінкульт. Таким чином Добронравов став 114-м у переліку осіб, які загрожують національній безпеці держави. У зв’язку з його потраплянням до такого списку Державне агентство України з питань кіно скасувало держреєстрацію всіх сезонів серіалу “Свати”, де Добронравов виконав одну з головних ролей.

У зв’язку з цим телекомпанія “Студія 1+1” подала до суду. Канал попросив суд визнати протиправним та скасувати наказ Мінкульту про включення Добронравова до чорного списку. В кінці березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним заборона серіалу “Свати”. Також, за позовом компаній “1+1” і “Киноквартал”, суд скасував заборону на в’їзд до України акторові “Сватів” Федору Добронравову.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua